Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce?

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce?
Odpowiedź

3,5x4,25=14,875zł-p.Wanda 3,75x3,5=13,125zł-p.Zofia 14,875>13,125zł odp.Mniej za owoce zapłaciła p. Zosia

4,25zł·3.5=14,875zł≈14,88zł pomarańcze 3,5zł·3,75=13,125zł≈13,13zł jabłka 13,13zł<14,88zł Pani Zofia zapłaciła za owoce mniej. Można to ustalić II sposobem 3,5·4,25  pomarańcze 3,5·3,75 jabłka Ponieważ jeden z czynników jest identyczny , drugi zadecyduje o wyniku . Mniejszy jest w przypadku jabłek. Za nie zapłacimy mniej.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Dam naj. Proszę o pomoc!! Jest to pilne!!

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Dam naj. Proszę o pomoc!! Jest to pilne!!...

Matematyka

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce ?

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce ?...

Matematyka

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce...

Matematyka

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg.Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Odp:

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg.Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Odp:...

Matematyka

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg .Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce                                                                  PS.Muszę zrobić to pisemnie :3

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg .Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce                                                          �...