Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg .Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce                                                                  PS.Muszę zrobić to pisemnie :3

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg .Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce                                                                  PS.Muszę zrobić to pisemnie :3
Odpowiedź

pisemnie se obliczysz P.Wanda3.5x4.25=14.875   pZofia  3.75x3.50=13.125 Odp Pani zofia zaplaciła mniej

Dodaj swoją odpowiedź