Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Dam naj. Proszę o pomoc!! Jest to pilne!!

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg. Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Dam naj. Proszę o pomoc!! Jest to pilne!!
Odpowiedź

mniej za owoce zapłaciła pani Zofia krótko,ale myślę, że pomogłam:)

3,5 kg * 4,25zł = 14,88zł ( tyle kosztuje 3,5kg pomarańczy) 3,75kg * 3,50zł = 13,13zł ( tyle kosztuje 3,75kg jabłek) Odp. Pani Zofia zapłaciła mniej za owoce 13,13zł .

Dodaj swoją odpowiedź