Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg.Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Odp:

Pani Wanda kupiła 3,5 kg pomarańczy po 4,25 zł za 1 kg, a pani Zofia kupiła 3,75 kg jabłek po 3,50 zł za 1 kg.Która z tych pań zapłaciła mniej za owoce? Odp:
Odpowiedź

Pani Wanda: Kupiła 3,5kg 4,25zł - 1kg 3,5kg * 4,25zł = 14,87zł Pani Zofia: Kupiła 3,75kg 3,50zł - 1kg 3,75kg * 3,50zł = 13,12zł Pani Zofia zapłaciła mniej!

pani Wanda 3,5*4,25=14,875 pani Zofia 3,75*3,50=13,125 Odp. Pani Zofia

Dodaj swoją odpowiedź