Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega piękna ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że rani innych swoim zachowaniem. Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy.
Mały Książę jest przykładem wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. On właśnie poszukiwał osoby, dla której byłby całym światem. Chciał znaleźć prawdziwego przyjaciela. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym.
Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między Różą, a Małym Księciem. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.
Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może niewyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, sukcesy i klęski.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem” - rozwiń myśl.

„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem”. Jest to cytata pochodzący z mojej ulubionej książki „Mały Książę” autorstwa Antoine de Saint Exupery.
Myśl ta jest przykładem miłości Małego...

Język polski

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" - refleksje.

Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega pięk...

Język polski

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem Mały Książę.

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem. Moim zdaniem
gdy człowiek szuka przyjaciół często nie dostrzega ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że źle p...

Język polski

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" albo " Od zakochania do miłosci droga daleka/niedaleka... " Podajcie mi jakieś ( mogą być znane) przykłady z literatury które tu pasują do tych cytatów. :)

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" albo " Od zakochania do miłosci droga daleka/niedaleka... " Podajcie mi jakieś ( mogą być znane) przykłady z literatury które tu pasują do tych cytatów. :)...

Język polski

Napisz wypracowanie w którym rozwiniesz cytat " Dla całego świata możesz być nikim , dla kogoś możesz być całym światem"

Napisz wypracowanie w którym rozwiniesz cytat " Dla całego świata możesz być nikim , dla kogoś możesz być całym światem"...