„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem” - rozwiń myśl.

„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem”. Jest to cytata pochodzący z mojej ulubionej książki „Mały Książę” autorstwa Antoine de Saint Exupery.
Myśl ta jest przykładem miłości Małego Księcia do róży. Uświadamia nam, iż dla całego całego świata możesz być kimś nieznanym (nikim), a dla jednej konkretnej osoby całym światem. W „Mały Książę” ta myśl jest fajnie ukazana, gdyż róża jest dla dziecka całym światem. Nie potrafimy tego zrozumieć, ponieważ dzieci mają zbyt bujną wyobraźnie. Myślimy jak dla jednego chłopca ta róża może być całym światem, przecież w otaczającym nas świecie jest bardzo dużo róż oraz innych kwiatów. Książę wybrał właśnie tę jedyną i oswoił ją, jak to nazwał Lis. Zastanawiając się zadajemy sobie filozoficzne pytania typu: Co to oswojenie?, Jak można kochać różę? Odpowiedzi na tę pytania znajdziecie w książce, lekturze pt. „Mały Książę”.
Moim zdaniem to sformułowanie pokazuję nam ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

DLA CAŁEGO ŚWIATA MOŻESZ BYĆ NIKIM, DLA KOGOŚ MOŻESZ BYĆ CAŁYM ŚWIATEM. rozwiń tę myśl odwołując się do 3 przykładów z literatury..czyli np: Mały książę i róża, Romeo i Julia..itd. daje 40pkt!! i najlepsze

DLA CAŁEGO ŚWIATA MOŻESZ BYĆ NIKIM, DLA KOGOŚ MOŻESZ BYĆ CAŁYM ŚWIATEM. rozwiń tę myśl odwołując się do 3 przykładów z literatury..czyli np: Mały książę i róża, Romeo i Julia..itd. daje 40pkt!! i najlepsze...

Język polski

dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem- rozwiń tą myśl w formie listu lub kartki z pamiętnika. Tak dosyć obszernie.

dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem- rozwiń tą myśl w formie listu lub kartki z pamiętnika. Tak dosyć obszernie....

Język polski

Witam .!   Mam małą prośbę jest zadanie i otrzebuje je na jutro . Pomóżcie.! Rozwiń w dowolnej formie myśl ,. : " Dla całego świata możesz być nikim dla kogoś możesz być całym światem . " (10 - 15 zdań)

Witam .!   Mam małą prośbę jest zadanie i otrzebuje je na jutro . Pomóżcie.! Rozwiń w dowolnej formie myśl ,. : " Dla całego świata możesz być nikim dla kogoś możesz być całym światem . " (10 - 15 zdań)...

Język polski

Rozwiń w dowolnej formie myśl "Dla całego świata możesz być nikim dla kogoś być całym światem"   DAJE NAJ !.

Rozwiń w dowolnej formie myśl "Dla całego świata możesz być nikim dla kogoś być całym światem"   DAJE NAJ !....

Język polski

"Dla całego świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem" Rozwiń tę myśl w stylu opowiadania. Minimum 15 zdań ;D

"Dla całego świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem" Rozwiń tę myśl w stylu opowiadania. Minimum 15 zdań ;D...