"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" - refleksje.

Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega piękna ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że rani innych swoim zachowaniem. Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy.
To sformułowanie można również odwołać do literatury. Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między Różą, a Małym Księciem. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny
On również poszukiwał osoby dla której byłby całym światem i odwrotnie.
Mały Książe mimo iż był dzieckiem wyruszył w podróż by lepiej poznać jedną z najważniejszych wartości w życiu ludzkim - przyjaźni , by zrozumieć czym ona tak naprawdę jest. Pragnął znaleźć prawdziwego przyjaciela. Doświadczenie, które zdobywał w czasie podróży pozwoliło mu bardziej zrozumieć jego uczucie do Róży. Chciał być jej prawdziwym przyjacielem. Opiekować się nią, kochać ją i być dla niej dobry. Przemierza wiele planet by odnaleźć to czego szuka - prawdy o przyjaźni, a przy okazji o sobie i innych ludziach.
Mały Książe nie wyruszył by w tą podróż gdyby nie postępowanie Róży.ęłęóChciał znaleźć prawdziwego przyjaciela. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym. Pojawiła się ona w jego życiu i na trwałe w nim została. Był on zachwycony swoją Różą, ponieważ nigdy wcześniej nie widział takiego kwiatu. Właśnie w tej chwili nieświadomie Róża stała się dla Małego Księcia całym światem. Był nią całkowicie zafascynowany. Róża była próżna, wybredna i kapryśna ale nie przeszkadzało mu to. Starał się ją zrozumieć mimo iż stawiała mu coraz to nowe i trudniejsze zadania. Róża pragnie wywrzeć na Małym Księciu poczucie winy że nie opiekuje się nią należycie. Jednak jej sztuczki odnoszą odwrotny skutek. Mały Książe zamiast jeszcze bardziej się nią zainteresować, zauroczyć, przestaje ją rozumieć i nie ufa jej już jak kiedyś. Dlatego postanowił wyruszyć w podróż aby odpowiedzieć sobie na pytanie - czym jest przyjaźń. Róża nawet podczas pożegnania z Małym Księciem nie potrafi wyznać swoich uczuć. Choć pragnie go zatrzymać przy sobie, rozkazuje mu aby wreszcie opuścił planetę skoro już się zdecydował na ten krok. Lecz w pewnej chwili opamiętuje się choć nie do końca. Przyznaje się że kocha go , jednak nie potrafi mu tego okazać. Róża nie chce się przyznać do słabości , jaką jest płacz i wzruszenie z powodu rozstania. Nie płacze przy nim gdyż w jego oczach pragnie pozostać na zawsze piękna i dumna. Mimo iż jest on dla niej jedyną osobą która o nią dba - pozwala mu odejść.
Róża z planety Małego Księcia była dla niego wyjątkowa ponieważ uczucie jakim darzył ją Książe sprawiało że choć nie była jedynym takim kwiatem , dla chłopca była kimś szczególnym. Ona oswoiła jego, on ją i od tej pory stali się sobie potrzebni. Chciał się nią opiekować, potrafił dla niej wiele poświęcić i wiele jej wybaczyć, wreszcie czuł się za nią odpowiedzialny"Stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś"to słowa lisa którego Mały Ksiąrze oswoił na pustyni. Ona była dla niego całym światem. To właśnie dla niej wrócił do domu. ęłęóNiektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może niewyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, sukcesy i klęski.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" - refleksje.

Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega pięk...