Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem Mały Książę.

"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem. Moim zdaniem
gdy człowiek szuka przyjaciół często nie dostrzega ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że źle postępuje. Dlatego że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Mały Książę szukał osoby, dla której była by całym światem.. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i być przyjacielem. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym.
Róża nie szukała przyjaciela. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.
Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może nie wyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, dobre i złe rzeczy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

JAK ROZUMIESZ SŁOWA "DLA CAŁEGO ŚWIATA MOŻESZ BYĆ NIKIM, DLA KOGOŚ MOŻESZ BYĆ CAŁYM ŚWIATEM"-Mały Książę Pomożecie? :)

JAK ROZUMIESZ SŁOWA "DLA CAŁEGO ŚWIATA MOŻESZ BYĆ NIKIM, DLA KOGOŚ MOŻESZ BYĆ CAŁYM ŚWIATEM"-Mały Książę Pomożecie? :)...

Język polski

„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem” - rozwiń myśl.

„Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem”. Jest to cytata pochodzący z mojej ulubionej książki „Mały Książę” autorstwa Antoine de Saint Exupery.
Myśl ta jest przykładem miłości Małego...

Język polski

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega piękna ich cha...

Język polski

DLA CAŁEGO ŚWIATA MOŻESZ BYĆ NIKIM, DLA KOGOŚ MOŻESZ BYĆ CAŁYM ŚWIATEM. rozwiń tę myśl odwołując się do 3 przykładów z literatury..czyli np: Mały książę i róża, Romeo i Julia..itd. daje 40pkt!! i najlepsze

DLA CAŁEGO ŚWIATA MOŻESZ BYĆ NIKIM, DLA KOGOŚ MOŻESZ BYĆ CAŁYM ŚWIATEM. rozwiń tę myśl odwołując się do 3 przykładów z literatury..czyli np: Mały książę i róża, Romeo i Julia..itd. daje 40pkt!! i najlepsze...

Język polski

Czy “Małego Księcia” możemy uznać za głos w dyskusji na temat wartości w życiu człowieka?

Utwór Antoine de Saint-Exupry pt. ?Mały Książe? napisany jest w konwencji baśniowej, ale możemy również powiedzieć, że jest on przypowieścią o ludzkim życiu. W wielu utworach literackich powtarza się motyw wędrówki głównego bohater...