Charakterystyka Pana Tomasza z "Katarynki" B. Prusa.

Jednym z bohaterów noweli "Katarynka" B.Prusa był pan Tomasz. Miała około 50lat. Pracował jako adwokat i był wiernym miłośnikiem sztuki. Był właścicielem galerii obrazów, która budziła zachwyt. Mieszkał w Warszawie, w kamienicy przy ulicy Miodowej. Miał rumianą twarz, szpakowate faworyty i siwe łagodne oczy. Chodził pochylony trzymając ręcę w kieszeniach. W dzień pogodny nosił pod pachą laskę,a w pochmurny dźwigał jedwabny, angielski parasol. Nosił wykwintne ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujace jak zwierciadła i nieco poszarzały cylinder. Był zawsze głęboko zamyślony. Od lat zwlekał z poślubieniem jakiejś damy. Drazniło gon wszystko co pospolite i tandetne. Nie znosił zatłoczonych miejsc i hałasu, a w szczególności kataryniarzy i ich jarmarcznej muzyki. Pewnego dnia ktoś złośliwy wysłał macenasowi dwóch kataryniarzy pod okno. Pana Tomasza to tak zdenerwowało, że roztrzygnął to sąd honorowy. Zdesperowany adwokat zapłacił stróżowi, żeby nie wpuszczał na podwórko kataryniarzy.


Uważam, że pan Tomasz jest postacią godna do nasladowania ponieważ w dalszej noweli okazuje się dobrym człowiekiem pomagając niewidomej dziewczynce, a poza tym każdy jest inny i to, że nie lubił kataryniarzy nie swiadczyło o tym jaki ona tak naprawdę jest.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka pana Tomasza- bohatera "Katarynki" Bolesława Prusa

Charakterystyka pana Tomasza- bohatera ,,Katarynki,, Bolesława Prusa
Głównym bohaterem noweli pod tytułem ,,Katarynka,, autorstwa polskiego pisarza Bolesława Prusa jest starszy jegomość- pan Tomasz.
Z zawodu adwokat, od wielu lat prz...

Język polski

Charakterystyka Pana Tomasza z "Katarynki" Prusa.

Charakterystyka pana Tomasza

Pan Tomasz to główny bohater książki pt. „Katarynka”.
Z zawodu jest on adwokatem. Mieszkał na ulicy Miodowej
w Warszawie. To mężczyzna w podeszłym wieku.
Pan Tomasz miał rumianą twar...

Język polski

Charakterystyka pana Tomasza - bohatera "Katarynki".

Głównym bohaterem "Katarynki" Bolesława Prusa jest pan Tomasz, mieszkający w Warszawie przy ulicy Miodowej. Był kawalerem i mecenasem.
Pan Tomasz o rumianej twarzy, szpakowatych bakach oraz swych siwych, delikatnych oczach przyci...

Język polski

Charakterystyka Pana Tomasza z "Katarynki".

Bohaterem noweli B.Prusa pt.: „Katarynka” to Pan Tomasz, znany, warszawski, emerytowany adwokat. Jest człowiekiem samotnym w podeszłym wieku. Mieszka w Warszawie na ulicy Miodowej w przepięknie urządzonym domu z sześcioma pokojami. Uwielbia...

Język polski

"Katarynka" charakterystyka pana Tomasza.

W książce Bolesława Prusa pt. "Katarynka" głównym bohaterem jest starszy mężczyzna - pan Tomasz. Mieszka on samotnie w dużym domu i posiada wielki majątek. Jako młodzieniec szalał za kobietam, ale niestety za długo czekał, że...