Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley jest główną bohaterką powieści pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Urodziła się w Nowej Szkocji. Jej rodzice Walter i Betty byli nauczycielami. Oboje umarli na febrę, gdy ich córka miała trzy miesiące. Zanim Ania zamieszkała z Marylą i Mateuszem, przebywała u pani Thomas, pani Hammound, a pózniej w sierocińcu.
Ania była bardzo chuda. Jej blada twarz pokrywały liczne piegi. Miała duże zielone oczy i rude włosy, które doprowadzałay ją do rozpaczy. Ubierała się skromnie i nieciekawie. Z biegiem czasu Ania zmieniła się i zdecydowanie wyładniała. Po nieudanej próbie przefarbowania włosów musiła je ściąć, a nowo odrastjące miały piękną, kasztanowa barwę. Jej sylwatka nabrała kształtów, a piegi zbladły. Zaczęła nosić modniejsze ubrania.
Ania była bardzo wrażliwa i impulsywna. Nie umiała panowac nad emocjami. Była bardzo szczera i nie bała się wyrażać włsnej opinii. Potrafiła zachować pogodę ducha. W rzeczach z pozoru normalnych zawsze widziała coś nadzywczajnego. Patrzyła na świat w sposób niezwykły i nadzwyczajny. Ania starała się być dla wszystkich miła, sympatyczna i uprzejma. Taka była, dopóki ktos nie komentował jej wyglądu. Cierpiała gdy podkreślano jakie ma rude włosy i piegowata twarz. Dziewczyna ceniła przyjażń, a jej najlepszą przyjaciółką była Diana Barry. W stosunku do nauki była ambitna, pracowita, konsekwantna i cierpliwa. W oczach nauczycieli miała opinię zdolnej i rozsądnej uczennicy. Jej największym wrogiem był Gilbert, z którym skłócona, nieustannie rywalizowała. na Zielonym Wzgórzu Ania odnalazła prawdziwy dom. Pokochała Cuthbertów i odwdzięczała im się za przyagrnięcie sukcesami w szkole i pomoca w gospodarstwie. Była zdolna do wyrzeczeń dla ich dobra. Ania była wielka marzycielką, skłonną do popadania w melancholię. Bujna wyobraznia przenosiła ją we własny, wyimaginowany świat. Gdyby nie marzenia, Ania nie mogłaby znieśc ponurej rzeczywistości. Dzięki wyobraźni miała talent literacki. Zachwycała sie pięknem przyrody i uwielbiła z nia obcować.
Uważam, że Ania Shirley była niezwykła osobą. Podoba mi się jej charakter i sposób patrzenia na świat. Potrafiła wlać w serca innych wiele radości.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Charakterystyka Ani Shirley

Ania Shirley jest bohaterką książki pt.” Ania z Zielonego Wzgórza”, którą napisała Lucy Maud Montgomery. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już sz...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Temat: Charakterystyka Ani Shirley. 11.03.06r.Anna Shirley to główna i tytułowa bohaterka powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dziewczynka urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji. Rodzice ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley

Charakterystyka Ani Shirley
Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórz”. Jest ona dwunastoletnią sierotą porzuconą przez wszystkich, ale jej los zmienia się przez przybycie na Zielone Wzg...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley urodziła się w Nowej Szkocji. Już jako trzymiesięczne dziecko została osierocona. Tułała się wśród obcych ludzi. Po pewnym czasie zamieszkała w niemile wspominanym sierocińcu. Na szczęście spędziła tam tylko cztery miesi...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley, główna bohaterka obyczajowej powieści pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza", była śliczną dziewczyną. Miała olbrzymie zielone oczy, które ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley - urodzona w Nowej Szkocji. była córką Berty i Waletra Shirley. Niestety, rodzice zmarli, gdy dziewczynka miała zaledwie trzy miesiące. Od tej pory była zawsze pod opieką obcych i niech...