Charakterystyka Adasia Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".
Opis Adasia Cisowskiego
Adam Cisowski miał 17 lat i mieszkał w Warszawie. Chodził do klasy siódmej, w której było 30 uczniów. Jego ojciec był szanowanym lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem oraz czwórką nieznośnego rodzeństwa Adasia. Przez profesora Gąsowskiego, nauczyciela historii, był nazywany "szatanem".
Był chłopcem dobrze zbudowanym, nieco pękatym, lecz sprężystym i silnym; miał rozmierzwioną czuprynę i wysportowaną sylwetkę. Posiadał niezwykle śmiałe, przenikliwe oczy.
Miał w sobie wiele cierpliwości i spokoju. Był niesamowicie bystry, potrafił sklecić drobne szczegóły w prawdopodobną całość. Posiadał żywą i bujną wyobraźnię; sprawdzał się jako dobry, uczynny, współczujący i oddany przyjaciel. Pogodny, wesoły, z jego twarzy nigdy nie schodził uśmiech. Cechowała go także odwaga, ostrożność i spryt.
Jego niesamowita inteligencja przyczyniła się do tego, że Adaś był coraz sławniejszy w szkole. Koledzy zawsze zwracali się do niego, kiedy mieli jakiś problem. Najpierw chłopak rozpracował sprawę z zaginionym piórem, a później z nitką udawającą 100 zł. Kiedy profesor Gąsowski zauważył, jak szybko chłopak rozwiązuje zagadki, poprosił go, aby pomógł mu w sprawie zaginionych drzwi.
Adaś zakochał się w pannie Wandzie, która miała fiołkowe oczy. To właśnie one urzekły go najbardziej. Panienka Wanda również żywiła do niego mocne uczucie.
Adam Cisowski miał bardzo interesującą osobowość i uważam, że był godnym podziwu chłopcem.
Ocena nauczyciela- 5