Charakterystyka Adasia Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Opis Adasia Cisowskiego

Adam Cisowski miał 17 lat i mieszkał w Warszawie. Chodził do klasy siódmej, w której było 30 uczniów. Jego ojciec był szanowanym lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem oraz czwórką nieznośnego rodzeństwa Adasia. Przez profesora Gąsowskiego, nauczyciela historii, był nazywany "szatanem".

Był chłopcem dobrze zbudowanym, nieco pękatym, lecz sprężystym i silnym; miał rozmierzwioną czuprynę i wysportowaną sylwetkę. Posiadał niezwykle śmiałe, przenikliwe oczy.

Miał w sobie wiele cierpliwości i spokoju. Był niesamowicie bystry, potrafił sklecić drobne szczegóły w prawdopodobną całość. Posiadał żywą i bujną wyobraźnię; sprawdzał się jako dobry, uczynny, współczujący i oddany przyjaciel. Pogodny, wesoły, z jego twarzy nigdy nie schodził uśmiech. Cechowała go także odwaga, ostrożność i spryt.

Jego niesamowita inteligencja przyczyniła się do tego, że Adaś był coraz sławniejszy w szkole. Koledzy zawsze zwracali się do niego, kiedy mieli jakiś problem. Najpierw chłopak rozpracował sprawę z zaginionym piórem, a później z nitką udawającą 100 zł. Kiedy profesor Gąsowski zauważył, jak szybko chłopak rozwiązuje zagadki, poprosił go, aby pomógł mu w sprawie zaginionych drzwi.
Adaś zakochał się w pannie Wandzie, która miała fiołkowe oczy. To właśnie one urzekły go najbardziej. Panienka Wanda również żywiła do niego mocne uczucie.

Adam Cisowski miał bardzo interesującą osobowość i uważam, że był godnym podziwu chłopcem.

Ocena nauczyciela- 5

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Kornel Makuszyński głównym bohaterem swojej powieści uczynił sobie Adasia Cisowskiego. 17letni uczeń siódmej klasy gimnazjum. Syn lekarza, brat czworga rodzeństwa mieszkający w Warszawie.

Wygląd chłopca najlepiej opiszą słowa...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. Szatan z siódmej klasy". Był to siedemnastoletni chłopak uczęszczający do siódmej klasy gimnazjum.Mieszkał w Warszawie z rodzicami i czwórką rodzeństwa.
Narr...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Opisywaną przeze mnie postacią jest główny bohater utworu Kornela Makuszyńskiego pt. ?Szatan z siódmej klasy?.
Jest to siedemnastoletni i pierworodny syn lekarza ?(...) wroga śmierci i tysiąca jej dziatek: chorób wewnętrznych i zewn...

Język polski

Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" - charakterystyka Adasia Cisowskiego.

Postacią charakteryzowaną prze ze mnie będzie Adam Cisowski - Głównego bohatera powieści Kornela Matuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy"
Był on "nieforemny i trochę pękaty".
Z jego budowy można było wywnios...

Język polski

Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" - charakterystyka Adama Cisowskiego.

Adam Cisowski jest siedemnastoletnim geniuszem i jednocześnie bohaterem lektury dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego, pt. "Szatan z siódmej klasy". Jego matka zajmuje się całym domem i czwórką rozbrykanego rodzeństwa Adasia, a oj...