Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Opisywaną przeze mnie postacią jest główny bohater utworu Kornela Makuszyńskiego pt. ?Szatan z siódmej klasy?.
Jest to siedemnastoletni i pierworodny syn lekarza ?(...) wroga śmierci i tysiąca jej dziatek: chorób wewnętrznych i zewnętrznych, lekkich i ciężkich (...)?. Posiada czwórkę rozbrykanego rodzeństwa różnej płci i wieku. Jest silny, nieco przy kości, włosy ma potargane. Uczy sie w gimnazjum męskim w Warszawie. Jak sądzi profesor Gąsowski, to ?brat diabła i bliski kuzyn czarownicy?.
Natura obdarzyła Adasia inteligencją, odwagą, wyobraźnią oraz umiejętnościami detektywistycznymi. To chłopiec uczynny, sumienny, odpowiedzialny i szczery. Ma dar przekonywania.
Cisowski ma talent do pchania sie w kłopoty. Wpraszał się tam, gdzie nie zawsze go chcieli. Czasem stwarzał sobie przez to problemy.
?Szatan? jest dobrze ułożonym nastolatkiem. Darzy ogromnym szacunkiem swego nauczyciela historii oraz jego rodzinę. Grzecznie odnosi sie do osób starszych. Nigdy nie wyraża swojego zdania dobitnie i bezdyskusyjnie, lecz stara się wziąć pod uwagę opinie innych.
Moim zdaniem Adam jest wymarzonym kolegą i przyjacielem. Posiada cechy, które cenie u ludzi. Niestety, takich osób trzeba ze ?świecą szukać?, a przecież w dzisiejszym świecie są bardzo potrzebne.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. Szatan z siódmej klasy". Był to siedemnastoletni chłopak uczęszczający do siódmej klasy gimnazjum.Mieszkał w Warszawie z rodzicami i czwórką rodzeństwa.
Narr...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy"

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt . ,, Szatan z siódmej klasy ' .
Adaś miał 17 lat i czwórkę rodzeństwa . Jego matka była gospodynią domową , a ojciec lekarzem.
Uczęszczał do chłopięcego gimn...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowski to główny bohater książki pt. "Szatan z siódmej klasy"napisanej przez Kornela Makuszyńskiego.
Adaś ma 17 lat jest wysoki, ma grubszą budowę ciała trochę nieforemną. Ma rozczochrane blond włosy, bardzo sympa...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. ?Szatan z siódmej klasy? jest Adam Cisowski. Jest to siedemnastoletni chłopiec. Jest absolwentem gimnazjum w Warszawie. Uczęszcza do klasy siódmej, która liczy trzydzieści osób. Jego o...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowki to jeden z bohaterów książki Kornela Makuszyńskiego pt 'Szatan z siódmej klasy' Adam jest wyjątkowym chłopcem pochodzącym z Warszawy.Mieszka z mamą, tatą oraz 4 rodzeństwa. Bohater został nazwany 'szatanem', ponieważ charak...