Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" - charakterystyka Adama Cisowskiego.

Adam Cisowski jest siedemnastoletnim geniuszem i jednocześnie bohaterem lektury dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego, pt. "Szatan z siódmej klasy". Jego matka zajmuje się całym domem i czwórką rozbrykanego rodzeństwa Adasia, a ojciec pracuje jako dentysta. Byłaby to normalna rodzina, gdyby nie fakt, że Adaś jest w jakiś sposób spokrewniony z czarownicą.
Jego nauczyciel zwie go szatanem, ze względu na jego spryt i przebiegłość.
Tak naprawdę jest to dobrze zbudowany, silny chłopak z rozmierzwioną czupryną i śmiałym, dziwnie przenikliwym spojrzeniem. Ma niezwykły talent do rozwiązywania trudnych i skomplikowanych zagadek. Często pomaga mu to uniknąć problemów, ale czasem wpada przez to w tarapaty.
Chociaż niektóre sprawy są przeraźliwie zawiłe i ciężko z nich wybrnąć, Adasiowi doskonale udaje się znaleźć wyjście. Jego cierpliwość, mądrość oraz rozwaga sprawiają, że jest w stanie rozszyfrować każdy sekret, dzięki czemu również przeżywa mnóstwo niesamowitych przygód i poznaje mnóstwo nowych ludzi. Najciekawszą z nich, z pewnością, była panna Wanda - miłość Adasia, najpiękniejszy skarb, jaki znalazł...

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" - charakterystyka Adama Cisowskiego.

Adam Cisowski jest siedemnastoletnim geniuszem i jednocześnie bohaterem lektury dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego, pt. "Szatan z siódmej klasy". Jego matka zajmuje się całym domem i czwórką rozbrykanego rodzeństwa Adasia, a oj...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego

Adam jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy". Ma siedemnaście lat i uczy się w warszawskim gimnazjum. Posiada czworo niesfornego rodzeństwa.
Adam to silny, dobrze zbudowany oraz nieco pu...