Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. Szatan z siódmej klasy". Był to siedemnastoletni chłopak uczęszczający do siódmej klasy gimnazjum.Mieszkał w Warszawie z rodzicami i czwórką rodzeństwa.
Narrator mówi o wyglądzie Cisowskiego w następujący sposób:
'Był to nieforemny chłopak,nieco pękaty , z rozmierzwioną czupryną ;sądząc po jego budowie , musiał być sprężysty i silny.Spojrzenie maił śmiałe dziwnie przenikliwe".
Dominujące cechy charajteru Adasia to: spryt,odwaga,przedsiębiorczość,ale także dobroć.Adama nnazywano :Szatanem"ze względu na niebywałą umiejętność rązwiązywania tródnych zagadek.Wyróżniał się bystrością i przenikliwością umysłu.Cisowski odznaczał się inteligencją , miał znakomitą pamięć ,świadczą o tym słowa : "posiadał on zasłużoną sławę najbystrzejszego chłopca w całęj szkole...".Był powolny z natury, spokojny , myślałzawsze rozważnie. Chłopiec nie unosił się gniewem Lubił spokój i ciszę. Wytrwale i konsekwentnie dążyłdo celu. cechowała go miłość doludzi i świata. Umiejętnie radził sobie w życiu . Żądny przygód, a także dociekliwy obserwator.Lubiany przez rówieśników i rodzonę Gośowskich. Adaś uczynnym , współczującym , wesołym , uśmiechniętym i serdeczym kolegą.
Cisowski to postać pozytywna , z której powinni czerpać wzór wszyscy chłopcy. Dzięki mądrości i wytrwałości zrealizował zamierziną cele. Adam to dobry i szlachetny chłopak.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. Szatan z siódmej klasy". Był to siedemnastoletni chłopak uczęszczający do siódmej klasy gimnazjum.Mieszkał w Warszawie z rodzicami i czwórką rodzeństwa.
Narr...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy"

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt . ,, Szatan z siódmej klasy ' .
Adaś miał 17 lat i czwórkę rodzeństwa . Jego matka była gospodynią domową , a ojciec lekarzem.
Uczęszczał do chłopięcego gimn...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowski to główny bohater książki pt. "Szatan z siódmej klasy"napisanej przez Kornela Makuszyńskiego.
Adaś ma 17 lat jest wysoki, ma grubszą budowę ciała trochę nieforemną. Ma rozczochrane blond włosy, bardzo sympa...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. ?Szatan z siódmej klasy? jest Adam Cisowski. Jest to siedemnastoletni chłopiec. Jest absolwentem gimnazjum w Warszawie. Uczęszcza do klasy siódmej, która liczy trzydzieści osób. Jego o...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Opisywaną przeze mnie postacią jest główny bohater utworu Kornela Makuszyńskiego pt. ?Szatan z siódmej klasy?.
Jest to siedemnastoletni i pierworodny syn lekarza ?(...) wroga śmierci i tysiąca jej dziatek: chorób wewnętrznych i zewn...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowki to jeden z bohaterów książki Kornela Makuszyńskiego pt 'Szatan z siódmej klasy' Adam jest wyjątkowym chłopcem pochodzącym z Warszawy.Mieszka z mamą, tatą oraz 4 rodzeństwa. Bohater został nazwany 'szatanem', ponieważ charak...