Charakterystyka Urszuli Zalewskiej.

Czytając powieść "Ten obcy" najbardziej polubiłam Urszulę Zalewską.
Jest to niska,szczupła dziewczyna o pięknych oczach.Ulę cechuje ofiarność.Świadczy o tym jej pomoc innym.Jest też sprawiedliwa.Wykazała się tym ,oddając przekupce pięćdziesiąt złotych ,które wcześniej ukradł Zenek Wójcik.Pierwszoplanowa bohaterka powieści jest także rozsądna i opanowana.Nie kradła jabłek z przyjaciółmi.W stosunku do innych jest obojętna.Dziewczyna nigdy nie ma swojego zdania.Ula jest także milcząca ,ale mimo to bardzo ją lubię.


Ja dostałam za tą pracę 5-tkę.W mojej szkole nie ma szóstek.Polecam każdemu tą charakterysykę ,choć nie jestem zwolenniczką ściągania...Ale myślę ,że po przerobieniu ta charakterystyka też będzie dosyć ciekawa :)
Pozdrawiam Patrycja

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Ten obcy" - charakterystyka Urszuli Zalewskiej.

"Ten obcy" - charakterystyka Urszuli Zalewskiej


Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie. ...

Język polski

Charakterystyka Urszuli Zalewskiej z "Tego obcego".

Urszula Zalewska jest jedną z głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy". Jej ojciec, doktor Zalewski, rozwiódł sie z matką Uli i ożenił ponownie. Dziewczyna miała żal do ojca za to, że odszedł od matki ...

Język polski

"Ten obcy" - charakterystyka Urszuli Zalewskiej.

Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie. Latem wyjeżdża do ojca na wakacje. Czas w Olszynach spędza z trójką...

Język polski

"Ten obcy" charakterystyka Urszuli Zalewskiej.

Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie. Latem wyjeżdża do ojca na wakacje. Czas w Olszynach spędza z trójką...

Język polski

Charakterystyka Urszuli Zalewskiej z książki pt. "Ten Obcy".

Ula Zalewska jest to jedna z głównych bohaterek książki pt. Ten Obcy. Gdy ją poznajemy ma 13 lat.
Ula mieszka z ciotkami w Warszawie, jej matka zmarła gdy była bardzo młoda. wakacje spędza u ojca w Olsztynach wraz z Julkiem, Marianem i ...