Charakterystyka Urszuli Zalewskiej z książki pt. "Ten Obcy".

Ula Zalewska jest to jedna z głównych bohaterek książki pt. Ten Obcy. Gdy ją poznajemy ma 13 lat.
Ula mieszka z ciotkami w Warszawie, jej matka zmarła gdy była bardzo młoda. wakacje spędza u ojca w Olsztynach wraz z Julkiem, Marianem i Pestką. Dziewczynka ma żal do ojca, że ten odszedł od jej matki do innej kobiety.

Ula ma ciemne oczy i czarne włosy, jest wysoka i szczupła. Posiada smukłą sylwetkę.
Jest to nieśmiała, strachliwa dziewczynka, którą łatwo urazić i zawstydzić. Często się peszy, trudno nawiązuje kontakty. Jest zamknięta w sobie, małomówna. Nie ma do kogo się zwrócić w trudnych sytuacjach, dlatego kiedy jest jej ciężko pisze listy do zmarłej matki. Ula bardzo lubi zwierzęta, czego dowiodła, próbując oswoić Dunaja. Nienawidzi przemocy, potrafi pomóc i współczuć. tymi cechami zwróciła uwagę Zenka, tajemniczego Obcego który nie wiadomo zkąd pojawił się na wyspie. Stała się jego pierwszą miłoscią, odwzajemniając uczucie. Świetnie rozumiała się z Zenkiem, ponieważ on, podobnie jak ona, nie miał matki a jego ojciec nie wzbudzał zaufania. Jej jedyną przyjaciółką była Pestka, dokładna odwrotność Uli. podczas historii opisanej w książce ich przyjaźń się psuje, ponieważ Pestka nie może zrozumieć dlaczego Zenek wybrał Ulę a nie ją.
Pod koniec książki Ula godzi się z ojcem, na skutek jego pomocy przy sprawie Zenka. zaczyna rozumieć, że ojcu tez jest ciężko.
Postać Uli jest bardzo ciekawa, i myślę że warto byłoby ją poznać.

Dodaj swoją odpowiedź