Czy warto mieć przyjaciół

Przyjaźń w hierarchii ważności to drugie po miłości uczucie w życiu człowieka. Ten kto ma przyjaciół na pewno przyzna rację, iż jest to wartość bezcenna. Tę tezę postaram się poprzeć trafnymi argumentami.
Uważam, iż każdy człowiek potrzebuje przyjaciela, niezależnie od wieku, płci, pochodzenie, wyznania, stanu społecznego itd. Przede wszystkim przyjaciele stanowią dla nas podporę duchową. Wiemy, że możemy na nich polegać, możemy zwrócić się o pomoc, poradę. Trzeba jednak pamiętać, że przyjaźń to nie same korzyści. Chodzi przede wszystkim o więź między ludźmi. O ich zaufanie do siebie.
W moim mniemaniu zasypywanie przyjaciół swoimi problemami jest egotyczne. Dobry przyjaciel potrafi zauważyć zmianę naszego zachowania, dostrzec, że mamy jakiś problem i spróbować nam pomóc.
Przyjaciel to również osoba z którą przeżywamy wiele, a pewnie więcej miłych chwil. Z nimi jak z nikim innym potrafimy się śmiać z byle powodu, rozumiejąc się bez słów. Możemy z nim rozmawiać o wszystkim, nawet mając różne poglądy, bo przyjaźń opiera się również na tolerancji. Francis Bacon powiedział, że „przyjaciele są złodziejami czasu”. Rozumiem przez to, iż z przyjaciółmi czas płynie bardzo szybko, my nie zwracamy na to uwagi.
Podsumowując, Warto mieć przyjaciół, a trzeba by się natrudzić by znaleźć ku temu przeciwwskazania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto mieć przyjaciół?

Czy warto mieć przyjaciół ?

Znana jest stara wypowiedziana przez rzymskiego filozofa Cycerona sentencja: „amicus certus in re incerta cernitur” co w języku polskim oznacza: „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

Język polski

Jak myślisz czy warto mieć przyjaciół?uzasadnij odpowiedź

Jak myślisz czy warto mieć przyjaciół?uzasadnij odpowiedź...

Język polski

Podaj 3 argumenty czy warto mieć przyjaciół i uzasadnij je

Podaj 3 argumenty czy warto mieć przyjaciół i uzasadnij je...

Język polski

czy warto mieć przyjaciół? prosze o szybką odpowiedz

czy warto mieć przyjaciół? prosze o szybką odpowiedz...

Język polski

Zadanie domowe z polskiego 1. " Ludzie ludziom zgotowali ten los" 2."Czy warto mieć przyjaciół" 3."Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie " Wybierz jeden z trzech tematów i napisz do niego wstęp .

Zadanie domowe z polskiego 1. " Ludzie ludziom zgotowali ten los" 2."Czy warto mieć przyjaciół" 3."Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie " Wybierz jeden z trzech tematów i napisz do niego wstęp ....