Charakterystyka Anieli Kowalik - "Kłamczucha".

Charakterystyka Anieli Kowalik

Aniela Kowalik, piętnastoletnia bohaterka książki M. Musierowicz pochodziła z Łeby. Miała 15 lat i była jedynaczką .Jej matka zmarła ,gdy Aniela była dzieckiem. Od tamtej pory wychowywał ją jej ojciec .
Natura nie obdarzyła Anieli urodą. Była drobna.. Miała czarne grube włosy które najchętniej zaplatała w warkocz. Spod ciemnych brwi spoglądały czarne oczy uzbrojone w grube szkła okularów znienawidzone przez właścicielkę. Nos miała wydatny , policzki różowe, a usta rozchylone w uśmiechu ukazywały białe, równe zęby. Tak zwany
?Wyglądała na kogoś kto ma tzw. Charakterek? czyli osobę charyzmatyczną, pełną życia i dominującą w grupie osobą. Nie lubiła czekać na rozwój wydarzeń, dowodem na to jest cytat:? weźmy za łeb Przeznaczenie-pomyślała Aniela dziarsko. Była ona osobą energiczną i pełną życiowej dynamiki. Nigdy nie zawahała się bez potrzeby w obliczu jakieś decyzji.?. Z drugiej strony miała romantyczną i wrażliwą duszę. Lubiła poezję i byłą bardzo twórcza
Aniela miała wadę na której opierała się cała akcja powieści-bardzo często kłamała. Z tego powodu często wpadała w kłopoty Np. gdy skłamała Tosi ,że Romcia i Tomcio wypili mleko a ta nieprawda szybko wyszła na jaw.
Jej pasją był teatr i poezja a przede wszystkim aktorstwo. Aktorski talent Anieli został zauważony i zagrała tytułową rolę w szkolnym przedstawieniu ?hamlet?
Postać ta mimo wielu negatywnych cech np. skłonność bo kłamstwa jest mi bliska dzięki jej wrażliwości i charyzmie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik, 15-letnia dziewczyna. Uczennica Liceum Poligraficznego w Poznaniu. Jest półsierotą. Ojciec jej to rybak . Jest główną bohaterka książki M. Musierowicz, pt."Kłamczucha"
Dziewczyna ma czarne, żywe oczy i czarne...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik jest główną bohaterką książki pt."Kłamczucha" Ma 15 lat,mieszka w Łebie z ojcem Józefem kowalikiem,który jest rybakiem.Jej matka zmarła gdy miała 2 lata i od tamtej pory wychowywał ja ojciec i sąsiadka pani kur...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik jest główną bohaterką książki 'Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz.
16 letnia dziewczynka chodzi do liceum poligraficznego w Poznaniu. Na stałe mieszka w Łebie, ale w pogoni za Pawełkiem zamieszkała w Poznaniu. Jej ma...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz.

Aniela Kowalik była główną bohaterką "Kłamczuchy". Ma 15 lat. jej rodzinną miejscowością była Łeba. Mieszkała tam razem z ojcem. Jej najlepszą przyjaciółką była jej sąsiadka Kasia Krókówna. Później bohaterka przeprowa...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Tytułową bohaterką ?Kłamczuchy? M. Musierowicz jest Aniela Kowalik , którą teraz opiszę . Jest ona półsierotą , gdyż od czasu gdy w wieku 3 lat straciła matkę wychowuje ją ojciec . W wieku 15 lat ukończyła szkołę podstawową w Łeb...