Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik jest główną bohaterką książki 'Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz.
16 letnia dziewczynka chodzi do liceum poligraficznego w Poznaniu. Na stałe mieszka w Łebie, ale w pogoni za Pawełkiem zamieszkała w Poznaniu. Jej matka nie żyje, a ojciec jest rybakiem dalekomorskim.
Aniela miała różowe policzki, nos spory i zawadiacki. Wyraz jej ust wskazywał na temperament wybuchowy i daleki od łagodności. Jej czarne włosy kończyły się krótkim, ściągniętym gumką, grubym warkoczem. Wcielając sie w rolę Franciszki Wyrobek, potrafiła ubrać się odpowiednio. Utapirowała włosy w wieżę, ubrała stare ciuchy Tosi. Stary, niemodny już żabot, jaskrawo niebieskie spodnie i czółeńka na wysokim obcasie.
Dziewczyna często kłamała, czasem aż nadmiernie; wskazuje na to wiele rzeczy m.in. Okłamanie Tosi, iż nie przydzielono jej internatu. Jest także spontaniczna, bo ni dawała się zaskakiwać. Wymyślała coraz to lepsze kłamstwa. Miała także talent aktorski, dostając rolę Hamleta w przedstawieniu. Była pomysłowa wcielając się w rolę Franciszki Wyrobek. Według mnie, Aniela nie była odpowiedzialna, iż zostawiła Mamerciątka w domu bez opieki. Egoistyczna; można to wywnioskować z braku zaangażowania w poszukiwanie zaginionych Mamerciątek.
Anielka nie jest wzorem godnym naśladowania, ale i tak ją lubię.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik - "Kłamczucha".

Charakterystyka Anieli Kowalik

Aniela Kowalik, piętnastoletnia bohaterka książki M. Musierowicz pochodziła z Łeby. Miała 15 lat i była jedynaczką .Jej matka zmarła ,gdy Aniela była dzieckiem. Od tamtej pory wychowywał ją jej oj...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik, 15-letnia dziewczyna. Uczennica Liceum Poligraficznego w Poznaniu. Jest półsierotą. Ojciec jej to rybak . Jest główną bohaterka książki M. Musierowicz, pt."Kłamczucha"
Dziewczyna ma czarne, żywe oczy i czarne...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik jest główną bohaterką książki pt."Kłamczucha" Ma 15 lat,mieszka w Łebie z ojcem Józefem kowalikiem,który jest rybakiem.Jej matka zmarła gdy miała 2 lata i od tamtej pory wychowywał ja ojciec i sąsiadka pani kur...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz.

Aniela Kowalik była główną bohaterką "Kłamczuchy". Ma 15 lat. jej rodzinną miejscowością była Łeba. Mieszkała tam razem z ojcem. Jej najlepszą przyjaciółką była jej sąsiadka Kasia Krókówna. Później bohaterka przeprowa...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Tytułową bohaterką ?Kłamczuchy? M. Musierowicz jest Aniela Kowalik , którą teraz opiszę . Jest ona półsierotą , gdyż od czasu gdy w wieku 3 lat straciła matkę wychowuje ją ojciec . W wieku 15 lat ukończyła szkołę podstawową w Łeb...