Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik, 15-letnia dziewczyna. Uczennica Liceum Poligraficznego w Poznaniu. Jest półsierotą. Ojciec jej to rybak . Jest główną bohaterka książki M. Musierowicz, pt."Kłamczucha"
Dziewczyna ma czarne, żywe oczy i czarne gęste włosy. Nosi okulary. Jej różowe policzki i usta wskazują na wybuchowy temperament.
Bohaterka jest bardzo pomysłowa, ponieważ przebrała się ze Franię Wyrobek. Często kłamała. Była nieodpowiedzialna, gdy zostawiła same dzieci w domu. Zagrała Hamleta i pokazała swoje zdolności. Pewna siebie - zawsze wierzyła, że się uda. "Wepchała" w Pawałka dwadzieścia pączków co zanaczyło, że jest mściwa. Anielka miała dar przekonywania więc przekonała ciocie Lilę, aby dała jej mieszkanie. Oddała Danusi swoją rolę bez kłótni - nie była konflitową egoistką. Sama wyjechała do Poznania, czyli była samodzielna.
Anielka była miła dla Kasi - swojej przyjaciółki. Kochała swojego tatę, jednak nie zawsze była wobec niego szczera. Zakochana w Pawałku, potem dla niego mściwa. Była uprzejma dla cioci Lili, ale jej nie doceniała. Obojętna dla Robrojka. Wykorzystywała go. Myślała, że Mamertowie zrobią to co ona chce. Aniela szanopwała Dmuchawca.
Podoba mi się ta postać, ponieważ mimo to, że kłamała była bardzo miła.

Ocena : bdb.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik - "Kłamczucha".

Charakterystyka Anieli Kowalik

Aniela Kowalik, piętnastoletnia bohaterka książki M. Musierowicz pochodziła z Łeby. Miała 15 lat i była jedynaczką .Jej matka zmarła ,gdy Aniela była dzieckiem. Od tamtej pory wychowywał ją jej oj...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik jest główną bohaterką książki pt."Kłamczucha" Ma 15 lat,mieszka w Łebie z ojcem Józefem kowalikiem,który jest rybakiem.Jej matka zmarła gdy miała 2 lata i od tamtej pory wychowywał ja ojciec i sąsiadka pani kur...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Aniela Kowalik jest główną bohaterką książki 'Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz.
16 letnia dziewczynka chodzi do liceum poligraficznego w Poznaniu. Na stałe mieszka w Łebie, ale w pogoni za Pawełkiem zamieszkała w Poznaniu. Jej ma...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha" Małgorzaty Musierowicz.

Aniela Kowalik była główną bohaterką "Kłamczuchy". Ma 15 lat. jej rodzinną miejscowością była Łeba. Mieszkała tam razem z ojcem. Jej najlepszą przyjaciółką była jej sąsiadka Kasia Krókówna. Później bohaterka przeprowa...

Język polski

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

Tytułową bohaterką ?Kłamczuchy? M. Musierowicz jest Aniela Kowalik , którą teraz opiszę . Jest ona półsierotą , gdyż od czasu gdy w wieku 3 lat straciła matkę wychowuje ją ojciec . W wieku 15 lat ukończyła szkołę podstawową w Łeb...