Zlecenie a – ROM

Zakres ćwiczeń ruchowych
Fizykoterapii i Terapii Zajęciowej może przyczynić się do poprawy funkcjonowania stawów, koncentrując się na zakresie ćwiczeń ruchowych. Celem tych działań jest delikatnie zwiększenia zakresu ruchów jednocześnie zmniejszając ból, opuchliznę i sztywność.
Rodzaje zakresu ćwiczeń ruchowych:
• Zakres bierny ruchu (lub PROM) - Terapeuta lub sprzęt porusza staw poprzez zakres ruchu bez wysiłku od pacjenta.
• Aktywne wspomagające zakres ruchu (lub AAROM) - Pacjent wykorzystuje mięśnie otaczające staw wykonywać ćwiczenia, ale wymaga pomocy terapeuty lub urządzenia (takie jak pasek).
Zakres pomiaru ruchu
Każdy indywidualny złącze ma normalny zakres ruchu, który jest wyrażoną w stopniach. Urządzenia do pomiaru zakresu ruchu w stawach ciała obejmują goniometru i inklinometr które wykorzystują stałe ramię, kątomierz, punkt podparcia, a ramię ruchu do pomiaru kąta od osi stawu. Jako wynik pomiaru będzie się zmieniać w zależności od stopnia odporności na dwa poziomy zakres wyników ruchu są zapisywane w większości przypadków.
Ograniczony zakres ruchu
Ograniczony zakres ruchu odnosi się do stawu, który ma ograniczenie jej zdolności do poruszania się. Ruch może być zmniejszone problemy mechaniczne z danego połączenia i może być spowodowane urazem i chorobami, takimi jak zapalenie kości i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów lub inne rodzaje zapalenia stawów. Ból, obrzęk i sztywność związany z zapaleniem stawów może ograniczyć zakres ruchu danego stawu oraz funkcję i zdolność do wykonywania zwykłych codziennych czynności pogorszyć.

Dodaj swoją odpowiedź
Turystyka i rekreacja

Polityka państwa działania samorządu terytorialnego i gospodarczego. Biura podróży i ich zadania w turystyce.

Polityka państwa działania samorządu terytorialnego i gospodarczego.

Turystyka – ogół czynności osób, które podróżują i przebywają w celach wypoczynkowych, służbowych lub innych, nie dłużej niż 1 rok bez przerwy, poza swo...

Administracja

Charakterystyka polskiej bieżącej bibliografii narodowej

Temat: Charakterystyka polskiej bieżącej bibliografii narodowej

Początki bieżącej biblioteki na ziemiach polskich sięgają XVIII wieku. Pierwsze czasopismo informacyjno-bibliograficzne „Polnishe Bibliotheck” na ziemiach polskich,...