Charakterystyka Zenka Wójcika.

Głównym bohaterem powieści pt: "Ten Obcy" , jest Zenon Wójcik. Ma on około 16 lat i mieszka we Wrocławiu. Jego ojciec jest alkoholikiem, który m własny zakład samochodowy. Jego matka nie żyje. Zenek uciekł od ojca w poszukiwaniu swojego wuja Antoniego Janicy. Główny bohater jest wysoki i szczupły. Ma gęste czarne brwi i włosy. Miał chude policzki. Jego ciało było koloru szarego, ponieważ w czasie podróży Zenek nie miał dostępu do wody i nie mógł się umyć. Na nodze, którą przebił szkłem, znajdował sie brudny, stary, bandaż. Zenka cechuje przede wszystkim skrytość i tajemniczość. Wstydził się mówić o swoim nieszczęsnym losie. Zenek jest niezwykle odważny. Potwierdza to, bohaterskie uratowanie małego chłopca przed śmiercią. Bohater stara się za wszelką cenę dążyć do celu. Udowodnił to wytrwałym poszukiwaniem wuja, pomimo skaleczenia stopy. Wśród rówieśników wyróżniał się małomównością. Charakteryzuje go również pracowitość i ambitność. Za wszelką cenę chciał oddać Uli pieniądze, pracując przy żniwach. Posuwał się również do kradzieży, ponieważ nie miał pieniędzy na jedzenie. Świadczy to o tym, że był pozbawiony rodzinnego szczęścia. Zenek zaakceptował swoich nowych przyjaciół. W stosunku do Uli starał się być bardzo miły, darzył ją wielkim uczuciem. Pestkę oraz Julka uważał za najlepszych przyjaciół. Starali się mu zawsze pomóc. W stosunku do Mariana miał rożne myśli. Czasami uważał go za swojego przyjaciela, a czasami za dziwną osobę. Moim zdaniem, uważam że Zenek był postacią pozytywną. Jego wybryki świadczyły o tym iż, rodzice nie zajmowali się nim w dzieciństwie, a gdy dorastał uciekł z domu. Nie świadczyło to dobrze o nim. Mimo wszystko był dobrą osobą.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika w punktach z książki "Ten Obcy" Pomożecie proszę o charakterystykę Zenka Wójcika w punktach np. -Czarne i długie włosy -grube brwi -wysoki i szczupły do tąd pamiętam pomożecie? !PROSZĘ TO NA JUTRO!

Charakterystyka Zenka Wójcika w punktach z książki "Ten Obcy" Pomożecie proszę o charakterystykę Zenka Wójcika w punktach np. -Czarne i długie włosy -grube brwi -wysoki i szczupły do tąd pamiętam pomożecie? !PROSZĘ TO NA JUTRO!...

Język polski

"Ten Obcy" Irena Jurgielewiczowa - charakterystyka Zenka Wójcika.

Charakterystyka Zenka Wójcika z książki Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten Obcy' :

Postać Zenka Wójcika poznałam w książce Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten Obcy'. ma szesnaście lat, urodził się we Wrocławiu. Gdy był dzieckiem, zmar...

Język polski

Szczegółowa charakterystyka Zenka Wójcika.

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.


Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił ma...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika

Charakterystyka Zenka Wójcika
Zenek Wójcik to główny bohater książki Ireny Jurgielewiczowej
"Ten Obcy". Ma około 16 lat, mieszka na wyspie położonej na rzece Młynówce.
Umiał rozpalić ognisko i przetrwać na wyspie...

Język polski

Pomocy.Ten Obcy charakterystyka Zenka wójcika

Pomocy.Ten Obcy charakterystyka Zenka wójcika...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury pt. Ten Obcy. Szybkoo!!

Charakterystyka Zenka Wójcika z lektury pt. Ten Obcy. Szybkoo!!...