List do przyjaciela - wady i zalety życia w mieście.

Droga Madziu!
Bardzo dziękuję za list. Ucieszyłam się, kiedy przeczytałam o Twoich licznych sukcesach i przeprowadzce do dużego miasta. Zawsze marzyłaś o życiu w mieście i spełniło się Twoje marzenie.
Teraz, kiedy mieszkasz w mieście masz lepsze perspektywy i możliwości niż na wsi. Jest więcej dobrych szkól, uniwersytetów, na które w przyszłości możesz posłać swoje dzieci, łatwiej jest dostać dobra pracę. W wielkim mieście jest się niezależnym, łatwiej ukształtować własną indywidualność. Dla inteligentnych ludzi jest wiele wystaw, wernisaży. Pamiętasz Madziu jak lubiłyśmy razem pójść sobie do pubu czy pojechać do miasta na zakupy? Zazdroszczę Ci tego, że teraz masz to wszystko blisko i przez to możesz częściej wpadać do pubów, barów, dyskotek, kin, supermarketów czy dużych sklepów. Na pewno przekonałaś się już, że wszystko jest droższe. Jednak zależy to od zarobków.
Mieszkanie w dużym mieście ma zarówno zalety jak i wady. Spotyka się tu wiele ludzi, którzy są nieżyczliwi. Życzę Ci miłych i życzliwy sąsiadów takich, jakich miałaś w swojej rodzinnej wiosce. Wiem, że cenisz sobie spokój i ciszę. W mieście pewnie Ci tego brakuje, bo jest hałas od ciągle przejeżdżających samochodów, tramwajów itp. Różnego typu zanieczyszczenia środowiska oraz powietrza też dają o sobie znać, szkodzą zdrowiu, np. spaliny samochodowe, dymy z kominów różnych fabryk, przetwórni oraz domów.

Kiedy zatęsknisz za mną i swoją rodzinną wsią, zabraknie Ci ciszy i spokoju wsiadaj w samochód i przyjeżdżaj. Madziu życzę Ci dalszych sukcesów i szybkiego zaklimatyzowania się w nowym otoczeniu.
Pozdrawiam

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

List do przyjaciela - wady i zalety życia w mieście.

Droga Madziu!
Bardzo dziękuję za list. Ucieszyłam się, kiedy przeczytałam o Twoich licznych sukcesach i przeprowadzce do dużego miasta. Zawsze marzyłaś o życiu w mieście i spełniło się Twoje marzenie.
Teraz, kiedy mieszkasz w ...

Język polski

Lektury - ściąga

ANTYK – 2000 lat p.n.e – 476 (upadek Cesarstwa Zachodnio-rzymskiego)
„Biblia” – jako źródło kultury europejskiej (księga Hioba wystawionego na próbę)
„Antygona” Sofoklesa – (Antygona,Kreon,ciało Polinejkesa) wybór czy...

Język polski

Opracowanie lektury "Ten Obcy" I. Jurgielewiczowej.

"Ten obcy" - streszczenie w 12 zdaniach.


Książka zaczyna się przedstawieniem bohaterów: Pestki, Uli, Mariana i Julka, których miejscem zabaw stała się niewielka wysepka. Któregoś dnia wakacji przybył na nią nieznajomy z rann...