Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4.80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10 zł?

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4.80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10 zł?
Odpowiedź

85dag =0,85kg 10zl -0,85*4,80 zl =10zl -4,08zl =5,92zl    reszty

cena śliwek 4.80zł/kg Pani Beata kupiła: 85dag = 0,85kg 4,80zł ----------------------- 1 kg x zł     ---------------------- 0,85kg x = 4,80*0,85 x = 4,08 zł 10zł - 4,08zł = 5,92zł Odp. Pani Beata otrzymała 5,92zł reszty

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł? Zapisz wszystkie obliczenia.

Pani beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł? Zapisz wszystkie obliczenia....

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł?

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł?...

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10zł Zapisz wszystkie obliczenia

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10zł Zapisz wszystkie obliczenia...

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram.Ile reszty otrzymała z 10 zł?

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram.Ile reszty otrzymała z 10 zł?...

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł...