Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł?

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł?
Odpowiedź

0,85kg 0,85X 4,8 = 4,08zł 10zł - 4,08zł = 5,92zł odp. Otrzymała 5,92zł reszty.

85 dag=0,85 kg  0,85×4,8=4,08[zł] 10-4,08=5,92 zł Odp.: Otrzymała 5,92 zł reszty.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Pani beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł? Zapisz wszystkie obliczenia.

Pani beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram. Ile reszty otrzymała z 10 zł? Zapisz wszystkie obliczenia....

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4.80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10 zł?

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4.80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10 zł?...

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10zł Zapisz wszystkie obliczenia

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram Ile reszty otrzymała z 10zł Zapisz wszystkie obliczenia...

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram.Ile reszty otrzymała z 10 zł?

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80 zł za kilogram.Ile reszty otrzymała z 10 zł?...

Matematyka

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł...