Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł

Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł
Odpowiedź

0,85 kg * 4,80 zł/ kg = 4,08 zł 10 zł - 4,08 zł = 5,92 zł odp. Otrzymała 5,92 zł reszty.

100-4,80 85-x x=85*4,80/100=4,08  10-4,08=5,92zł -->reszta

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

z14 Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram .ile reszty otrzymała z 10zł . Napisz wszystkie obliczenia

z14 Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram .ile reszty otrzymała z 10zł . Napisz wszystkie obliczenia...