Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł
Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram. ile reszty otrzymała z 10 zł
0,85 kg * 4,80 zł/ kg = 4,08 zł 10 zł - 4,08 zł = 5,92 zł odp. Otrzymała 5,92 zł reszty.
100-4,80 85-x x=85*4,80/100=4,08 10-4,08=5,92zł -->reszta
z14 Pani Beata kupiła 85 dag śliwek po 4,80zł za kilogram .ile reszty otrzymała z 10zł . Napisz wszystkie obliczenia...