Oskarżenie Balladyny.

Wysoki Sądzie

Stoi przed nami osoba, z pozoru cicha i spokojna, prosta i uczciwa. Jednak fakty, które przedstawię odsłonią jej obłudne i zakłamane oblicze oraz bezwzględność i okrucieństwo, którymi kierowała się podczas swojego burzliwego życia.
Aby posiąść władzę nie zawahała się dokonać najgorszych zbrodni – zabójstw. Oskarżona Balladyna to prosta, wiejska dziewczyna. Żeby podnieść swój status społeczny gotowa była usunąć wszystkie przeszkody, które stały na jej drodze.

Żądza władzy oraz zachłanność pchnęły ją do zabójstwa siostry. Ten krwawy czyn doprowadził do jej ślubu z bogatym księciem Kirkorem. Usunęłą również świadka swej zbrodni Gralona, zadając mu mieczem cios w plecy. Bezwzględna i zdolna do najokropniejszych czynów dziewczyna otruła nożem, krojąc chleb kolejną ofiarę, którą był Kostryn. Oskarżona nie zawahała się skazać nawet własną matkę na najokropniejsze tortury, aby znaleźć rzekomego mordercę zbrodni. Wdowa znając prawdę o zbrodniach córki wolała ponieść śmierć, aby świat nigdy nie ujrzał prawdziwego oblicza dziecka. Balladyna pośrednio przyczyniła się do konfrontacji zbrojnej Kirkora i Kostryna, w której zginął jej własny mąż..

Musimy zdawać sobie sprawę, że oskarżona jest zdegenerowaną i zepsutą kobietą, pozbawioną wszelkich uczuć i wyrzutów sumienia. Okrutność i bezwzględność wobec bliskich doprowadziły ją do szeregu niekończących się zbrodni.

Wysoki Sądzie, wydawać by się mogło, iż jedyną karą za takie czyny może być tylko śmierć.
Jestem przekonany, że nie jest to najwłaściwszy sposób wymierzania sprawiedliwości. Morderca powinien żyć z myślami o tym co uczynił innym. W przeciwnym wypadku śmierć byłaby dla niego wybawieniem i ucieczką od odpowiedzialności. Nie powinniśmy do tego dopuścić.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Oskarżenie Balladyny o zbrodnie podlegające karze śmierci

TEZA: Sprawiedliwości stanie się zadość
Uważam, Ze stwierdzenie sprawiedliwości stanie się zadość jest jak najbardziej trafne i prawdziwe. Sądzę tak, ponieważ każdego dosięga kara za jego przewinienia bez względu na zawód bądź...

Język polski

Plan wydarzeń Balladyny J. Słowackiego.

Akt 1
1.Odwiedziny Pustelnika przez Kirkora .
2.Opowieść Pustelnika o koronie Popielów.
3.Porada starca o wybraniu uubogiej żony.
4.Obietnica Kirkora o przywróceniu tronu prawowitemu władcy.
5.Rozmowa Filona z Pustelnikiem ...

Język polski

Rozprawa sądowa: Obrona Balladyny.

Sędziowie i Rado Przysięgłych, zebraliśmy się tutaj aby osądzić moją klientkę ,Balladynę.
Zarzucono jej kilka zabójstw, i wygnanie matki z pałacu. Jednak jest ona niewinna, w tej o to mowie postaram się to udowodnić.
Na pierws...

Język polski

Oskarżenie Balladyny.

Wysoki Sądzie!!

Oto stoi przed nami brutalna morderczyni. Na pierwszy rzut oka osoba spokojna, opanowana dumna. Jednak jej życie jest pełne zbrodni. Przygotowując się do rozprawy, nie mogłam uwierzyć w czyny tej kobiety. Zacznę od p...

Język polski

Oskarżenie Balladyny - Przemówienie

Drodzy koledzy i koleżanki,
Jestem tutaj po to, aby przedstawić wam argumenty oskarżające Balladynę. Wielu z was może próbować ją bronić, lecz ja uważam, że osoba taka jak Balladyna, czyli przebiegła, podstępna, egoistyczna i żąd...

Język polski

Oskarżenie Balladyny.

Wysoki Sądzie

Stoi przed nami osoba, z pozoru cicha i spokojna, prosta i uczciwa. Jednak fakty, które przedstawię odsłonią jej obłudne i zakłamane oblicze oraz bezwzględność i okrucieństwo, którymi kierowała się podczas swojeg...