Oskarżenie Balladyny.

Wysoki Sądzie

Stoi przed nami osoba, z pozoru cicha i spokojna, prosta i uczciwa. Jednak fakty, które przedstawię odsłonią jej obłudne i zakłamane oblicze oraz bezwzględność i okrucieństwo, którymi kierowała się podczas swojego burzliwego życia.
Aby posiąść władzę nie zawahała się dokonać najgorszych zbrodni – zabójstw. Oskarżona Balladyna to prosta, wiejska dziewczyna. Żeby podnieść swój status społeczny gotowa była usunąć wszystkie przeszkody, które stały na jej drodze.

Żądza władzy oraz zachłanność pchnęły ją do zabójstwa siostry. Ten krwawy czyn doprowadził do jej ślubu z bogatym księciem Kirkorem. Usunęłą również świadka swej zbrodni Gralona, zadając mu mieczem cios w plecy. Bezwzględna i zdolna do najokropniejszych czynów dziewczyna otruła nożem, krojąc chleb kolejną ofiarę, którą był Kostryn. Oskarżona nie zawahała się skazać nawet własną matkę na najokropniejsze tortury, aby znaleźć rzekomego mordercę zbrodni. Wdowa znając prawdę o zbrodniach córki wolała ponieść śmierć, aby świat nigdy nie ujrzał prawdziwego oblicza dziecka. Balladyna pośrednio przyczyniła się do konfrontacji zbrojnej Kirkora i Kostryna, w której zginął jej własny mąż..

Musimy zdawać sobie sprawę, że oskarżona jest zdegenerowaną i zepsutą kobietą, pozbawioną wszelkich uczuć i wyrzutów sumienia. Okrutność i bezwzględność wobec bliskich doprowadziły ją do szeregu niekończących się zbrodni.

Wysoki Sądzie, wydawać by się mogło, iż jedyną karą za takie czyny może być tylko śmierć.
Jestem przekonany, że nie jest to najwłaściwszy sposób wymierzania sprawiedliwości. Morderca powinien żyć z myślami o tym co uczynił innym. W przeciwnym wypadku śmierć byłaby dla niego wybawieniem i ucieczką od odpowiedzialności. Nie powinniśmy do tego dopuścić.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz po 3 argumenty dotyczące: a) obrony Balladyny, b) oskarżenie Balladyny, c) wnioski. Z książki "Balladyna".

Napisz po 3 argumenty dotyczące: a) obrony Balladyny, b) oskarżenie Balladyny, c) wnioski. Z książki "Balladyna"....

Język polski

1. napisz obronę lub oskarżenie Balladyny 2.napisz list gończy który pomoże w odnalezieniu balladyny dwie prace na jedną str zeszytu

1. napisz obronę lub oskarżenie Balladyny 2.napisz list gończy który pomoże w odnalezieniu balladyny dwie prace na jedną str zeszytu...

Język polski

Oskarżenie Balladyny o zbrodnie podlegające karze śmierci

TEZA: Sprawiedliwości stanie się zadość
Uważam, Ze stwierdzenie sprawiedliwości stanie się zadość jest jak najbardziej trafne i prawdziwe. Sądzę tak, ponieważ każdego dosięga kara za jego przewinienia bez względu na zawód bądź...

Język polski

Oskarżenie Balladyny ...

Oskarżenie Balladyny ......

Język polski

Przygotuj oskarżenie Balladyny i argumenty ją broniące.

Przygotuj oskarżenie Balladyny i argumenty ją broniące....

Język polski

Plan wydarzeń Balladyny J. Słowackiego.

Akt 1
1.Odwiedziny Pustelnika przez Kirkora .
2.Opowieść Pustelnika o koronie Popielów.
3.Porada starca o wybraniu uubogiej żony.
4.Obietnica Kirkora o przywróceniu tronu prawowitemu władcy.
5.Rozmowa Filona z Pustelnikiem ...