Kartka z pamiętnika Małego Księcia

Dziś wylądowałem na ostatniej planecie jaką mam zamiar zwiedzić - Ziemi. Kiedy ją ujrzałem była przepiękna, tysiące świecących latarni tworzyło niezapomniany widok. Tuż po lądowaniu spotkałem żmiję, która powiedziała mi gdzie się znajduję. Niedługo potem trafiłem do ogrodu, w którym rosło pięć tysięcy róż takich jak moja, bardzo mnie to zdenerwowało. Moja róża mnie oszukała – pomyślałem. Później spotkałem lisa, który opowiedział mi o oswajaniu i przyjaźni, dzięki niemu zrozumiałem, że moja róża jest rzeczywiście jedyna na świecie. Choć nasza znajomość nie trwała długo, zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. W dniu, w którym musieliśmy rozstać się byliśmy smutni. Lis jednak pocieszał się tym, że teraz zboże kojarzyło mu się ze mną – swoim przyjacielem. Po pewnym czasie spotkałem Zwrotniczego, opowiedział mi o swoim zawodzie, o sortowaniu paczek i o ludziach podróżujących pociągami. Kończąc dzisiejszą notatkę opowiem jeszcze o Kupcu, sprzedającym tabletki zaspakajające pragnienie, dzięki takiej tabletce można oszczędzić 53 minuty tygodniowo – akurat tyle ile traci się na pójście do studni.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pomocy !!! ,,Kartka z Pamiętnika Małego Księcia "  Dlaczego chciał opuścić swoją planetę i róże :) Daje naj :)

Pomocy !!! ,,Kartka z Pamiętnika Małego Księcia "  Dlaczego chciał opuścić swoją planetę i róże :) Daje naj :)...

Język polski

Kartka z Pamiętnika Róży po powrocie Małego Księcia.

Od bardzo dawna już nie pisałam. Nie było zwyczajnie o czym, gdy Mały Książe odleciał, nie działo się nic warte uwzględniania w pamiętniku, .Ale dzisiaj stało się coś strasznego. Gdy piszę o tym wszystkie wspomnienia wracają. Jednak ...

Język polski

Kartka z pamiętnika Róży "Mały Książę".

DATA
Dzisiaj kiedy przyszedł do mnie Mały Książę i zaczął mnie podlewać, myślałam, że to będzie dzień jak każdy inny. Przecież co mogłoby się nadzwyczajnego stać. Mówiłam, sobie w duszy, że on mnie kocha, że niebyły w stan...

Język polski

Kartka z pamiętnika Małego Księcia

Dziś wylądowałem na ostatniej planecie jaką mam zamiar zwiedzić - Ziemi. Kiedy ją ujrzałem była przepiękna, tysiące świecących latarni tworzyło niezapomniany widok. Tuż po lądowaniu spotkałem żmiję, która powiedziała mi gdzie si...

Język polski

"Wracam do róży. Już wiem na czym polega przyjaźń" - kartka z pamiętnika Małego Księcia.

Dzięki mojej długiej podróży zrozumiałem, że moja róża jest dla mnie kimś bardzo ważnym. Kimś na kim mi bardzo zależy. Właściwie tak naprawę lubię, gdy marudzi i zrzędzi, i narzeka... Jest taka wyjątkowa, niepowtarzalna, jedyna w s...

Język polski

Kartka z pamiętnika Małego Księcia.

Pamiętam, jak znalazłem się na sąsiedniej planecie 325. Zamieszkiwał ją król. Co prawda nie do końca wiem, jak się tam dostałem, ale dokonale pamiętam jego śmieszną perukę i długą szatę. Siedział skromnie w dostojnie, ale nie bałe...