Kartka z pamiętnika Małego Księcia

Dziś wylądowałem na ostatniej planecie jaką mam zamiar zwiedzić - Ziemi. Kiedy ją ujrzałem była przepiękna, tysiące świecących latarni tworzyło niezapomniany widok. Tuż po lądowaniu spotkałem żmiję, która powiedziała mi gdzie się znajduję. Niedługo potem trafiłem do ogrodu, w którym rosło pięć tysięcy róż takich jak moja, bardzo mnie to zdenerwowało. Moja róża mnie oszukała – pomyślałem. Później spotkałem lisa, który opowiedział mi o oswajaniu i przyjaźni, dzięki niemu zrozumiałem, że moja róża jest rzeczywiście jedyna na świecie. Choć nasza znajomość nie trwała długo, zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. W dniu, w którym musieliśmy rozstać się byliśmy smutni. Lis jednak pocieszał się tym, że teraz zboże kojarzyło mu się ze mną – swoim przyjacielem. Po pewnym czasie spotkałem Zwrotniczego, opowiedział mi o swoim zawodzie, o sortowaniu paczek i o ludziach podróżujących pociągami. Kończąc dzisiejszą notatkę opowiem jeszcze o Kupcu, sprzedającym tabletki zaspakajające pragnienie, dzięki takiej tabletce można oszczędzić 53 minuty tygodniowo – akurat tyle ile traci się na pójście do studni.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pomocy !!! ,,Kartka z Pamiętnika Małego Księcia "  Dlaczego chciał opuścić swoją planetę i róże :) Daje naj :)

Pomocy !!! ,,Kartka z Pamiętnika Małego Księcia "  Dlaczego chciał opuścić swoją planetę i róże :) Daje naj :)...

Język polski

Kartka z Pamiętnika Róży po powrocie Małego Księcia.

Od bardzo dawna już nie pisałam. Nie było zwyczajnie o czym, gdy Mały Książe odleciał, nie działo się nic warte uwzględniania w pamiętniku, .Ale dzisiaj stało się coś strasznego. Gdy piszę o tym wszystkie wspomnienia wracają. Jednak ...

Język polski

Kartka z pamiętnika Róży "Mały Książę".

DATA
Dzisiaj kiedy przyszedł do mnie Mały Książę i zaczął mnie podlewać, myślałam, że to będzie dzień jak każdy inny. Przecież co mogłoby się nadzwyczajnego stać. Mówiłam, sobie w duszy, że on mnie kocha, że niebyły w stan...

Język polski

"Wracam do róży. Już wiem na czym polega przyjaźń" - kartka z pamiętnika Małego Księcia.

Dzięki mojej długiej podróży zrozumiałem, że moja róża jest dla mnie kimś bardzo ważnym. Kimś na kim mi bardzo zależy. Właściwie tak naprawę lubię, gdy marudzi i zrzędzi, i narzeka... Jest taka wyjątkowa, niepowtarzalna, jedyna w s...

Język polski

Kartka z pamiętnika Małego Księcia.

Pamiętam, jak znalazłem się na sąsiedniej planecie 325. Zamieszkiwał ją król. Co prawda nie do końca wiem, jak się tam dostałem, ale dokonale pamiętam jego śmieszną perukę i długą szatę. Siedział skromnie w dostojnie, ale nie bałe...