Dlaczego lepiej jest żyć na wsi?

Wieś to miejsce gdzie ludzie zajmują się uprawą roślin i zwierząt. W dzisiejszych czasach ludzie przechodzą z miast do wsi. Postaram się to wytłumaczyć podając kilka argumentów, które powiedzą nam ze na wsi żyje się lepiej.
Na początku zacznę od tego ze na wsi jest czystsze powietrze.
Po pierwsze, w mieście znajdują się różnorodne fabryki, które wytwarzają zbyt dużo dwutlenku-węgla.
Po drugie, w wiosce jest więcej drzew i innych roślin, które wytwarzają tlen nie zbędny do życia na ziemi.
Po trzecie, w mieście jeździ więcej samochodów, które także wytwarzają różnorodne spaliny.
Następnym argumentem jest cisza i spokój.
Dla ludzi którzy cenią cisze i spokój wieś jest idealnym miejscem zamieszkania.
W mieście jest zbyt duży tłok, i dlatego większość ludzi przeprowadza się z miasta do wsi.
Jak dobrze wiemy dużo pisarzy tworzyło swoje dzieła właśnie na wsi dlatego że w mieście nie mogli się skupić gdyż był za duży hałas.
W wioskach ludzie mają swoje własne domy, ogrody i sady. Dzięki temu mają lepszą żywność gdyż sami ją uprawiają i wiedzą ze nie ma w niej żadnych chemicznych substancji.
Na wsi dzieci mogą obserwować różne zwierzęta. Dzieci które mieszkają w miastach najczęściej znają psa, kota i ptaki. Nie wiedzą tak naprawdę jak wygląda koń, krowa czy owca.
Sumując wszystko wychodzi na to że naprawdę lepiej mieszkać na wsi niż w miastach. Ja sama jestem zwolenniczką wsi. Na wsi ma się swoje mieszkanie a w bloku trzeba zachowywać się cicho.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dlaczego lepiej jest żyć na wsi ? Rozprawkaaaaaa ;d  Z góry dzięki ;d Daje Naj ;3

Dlaczego lepiej jest żyć na wsi ? Rozprawkaaaaaa ;d  Z góry dzięki ;d Daje Naj ;3...

Język polski

Motyw wsi w literaturze polskiej

Spis Treści

I. Wstęp
Wieś jako arkadyjska kraina szczęścia.
II. Rozwiniecie
a) Przedstawienie wsi w literaturze starożytnej.
b) Przedstawienie średniowiecznych stosunków jakie istniały między chłopstwem, a szlacht...

Histologia

Studiowanie literatury nie jest niczym innym jak studiowaniem ludzi. Jakiej wiedzy o człowieku dostarczyły ci wybrane utwory literackie?

Literatura od zarania dziejów jest zwierciadłem, w którym odbijają się ludzie i ich życie. Jest ona wyrazicielką problemów, z którymi borykali się ludzie na przestrzeni wieków. Jeśli bliżej tym problemom się przyjrzeć, łatwo dostrzec...

Język polski

„Człowiek jest zdumiewający…” (J. Conrad-Korzeniowski) Jakie prawdy o człowieku, ważne dla Ciebie – współczesnego czytelnika - odkrywa literatura? Odpowiedz na pytanie wykorzystując wybrane lektury.

Literatura od zarania dziejów jest zwierciadłem, w którym odbijają się ludzie i ich życie. Jest ona wyrazicielką problemów, z którymi borykali się ludzie na przestrzeni wieków. Jeśli bliżej tym problemom się przyjrzeć, łatwo dostrzec...

Język polski

Kto jest dzisiaj prawdziwym władcą słów?

Słowa w życiu człowieka odgrywają bardzo ważną rolę, to dzięki nim uczysz się, zdobywasz wiedzę, rozwijasz język, lepiej rozumiesz siebie i innych. Każdego dnia wymieniasz jakieś myśli z najbliższymi, z przyjaciółmi, z kolegami, z p...