Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

Zakładam, iż wysyłanie dzieci na wszelkie eskapady, zielone szkoły i inne formy takiego wypoczynku, przynosi wiele korzyści. Definicja słownikowa wycieczki to:
Dodatkowo wybór wyjazdu jest niezwykle różnorodny: począwszy od aktywnych form takich jak campingi czy obozy, a skończywszy na edukacyjnych rozrywkach – zwiedzanie miast i oglądanie zabytków oraz wyjazdach za granicę. Pedagodzy rozróżniają następujące rodzaje wycieczek: poznawcze, które systematyzują nowe doświadczenia; rozpoznawcze, służące rozszerzeniu doświadczeń uczniów, a nawet pogłębiające i porównawcze.
Pierwszym argumentem, jakim mogę potwierdzić prawdziwość tezy jest zdobycie przez pociechę doświadczenia i nauka samodzielności. Wyjeżdżając bez rodziców usamodzielnia się i nie zdaje się tylko i wyłącznie na swoich opiekunów. Małolat nie zawsze nauczy się zaradności i dojrzałości w domu.
Warto również zauważyć, że uczeń poznaje nowe osoby i czasem nawet zaprzyjaźnia się z innymi. Kiedy pociecha spędza dłuższy okres czasu w jednym otoczeniu, nie ma zbyt dużej możliwości na zaznajamianie się z kimś nowym. Spotykając się i rozmawiając z rówieśnikami, dziecko w naturalny sposób wyzbywa się nieśmiałości, a poprawia charyzmę.
Pozytywne okazuje się także podróżowanie i oglądanie nowych miejsc. Niezależnie od celu podróży podopieczni wynoszą dobre wspomnienia i dowiadują się wielu nowych rzeczy, np:. dotyczących kultury czy obyczajów zwiedzanego miejsca. Nie na darmo mówi się, że podróże kształcą.
Argument popierający tezę to z pewnością wypoczynek dla ucznia. Każdy potrzebuje chwili wytchnienia, a dodatkowo spędzenie jej z przyjaciółmi i innymi dziećmi znacznie ją umili.
Jednym z mniej ważnych, ale równie istotnych argumentów jest docenianie rodzicieli. Latorośl wie, iż to w głównej mierze od nich zależy decyzja o wyjeździe i jednocześnie respektuje to.
Zdaje też sobie sprawę z faktu, że nie każdy uczeń z klasy czy znajomy z grupy, może sobie na wyjazd pozwolić. Rodzic darzy syna czy córkę pewnym kredytem zaufania i zwłaszcza kilkuletnie dzieci powinny się zachowywać odpowiednio.
Reasumując, powyższe argumenty są z pewnością poparciem tezy i potrafią przekonać rodziców jak słusznego wyboru dokonują.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

potrzebuję pomocy w napisaniu rozprawki na temat : Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

potrzebuję pomocy w napisaniu rozprawki na temat : Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?...

Język polski

Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

Moim zdanie warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne, ponieważ mogą one poznawać nowe miejsca, nauczyć się czegoś, poznawanie historycznych miejsc. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
Pierwszym argumentem jest potrze...

Język polski

Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

Moim zdaniem warto jest wysylac dzeci na wycieczki szkolne. Swoje zdanie uzasadnie ponizej.
Wycieczki szkolne integruja rowiesnikow, ci lepiej sie poznaja, bardziej sie do siebie przywiazuja, co pomaga im pozniej w pracy w szkole.

Jes...

Język polski

Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki.

Spróbuję udowodnić rodzicom, iż warto wysyłać nas na na wycieczki szkolne. Zobaczymy czy użuję dość silnych argumentów.
Rodzice powinni wysyłać nas na szkolne wycieczki, ponieważ zwiedzimy na nich wiele zabytkówi nie tylko. To je...

Język polski

Przekonaj rodziców, że warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne - rozprawka

Każde dziecko od najmłodszych lat chciałoby zwiedzić inne miasta, poznawać różne style, kultury, dlatego warto jeździć na wycieczki szkolne.
Pierwszym moim argumentem jest to, że na wycieczkach można pozwiedzać miasta i poznać cieka...