Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

Moim zdanie warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne, ponieważ mogą one poznawać nowe miejsca, nauczyć się czegoś, poznawanie historycznych miejsc. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
Pierwszym argumentem jest potrzeba poznawania nowych ludzi, życia w zgodzie i w grupie oraz pomocy potrzebującym. I to dzięki takim wycieczka młodzi ludzie mogą się tego nauczyć. Są to bardzo ważne wartości potrzebne w życiu człowieka.
Drugim argumentem, również bardzo ważnym jest potrzeba kształcenia młodych ludzi. Młodzież wyjeżdżając na tego typu wycieczki, poznaje nowe kraje, miasta, kultury.
Następnym argumentem jest nauka. Zwiedzanie zabytków i historycznych miejsc pozwala na łatwiejsze zapamiętywanie wydarzeń historycznych związanych z tym miejscem. Dziecko, które dużo podróżuje kształtuje również pamięć fotograficzną. To również jest bardzo ważne.
Następnym argumentem jest wybierając się do innego kraju uczymy się także szacunku oraz tolerancji dla tamtejszych obywateli. Należy pamiętać, że człowiek jest człowiekiem i każdy z nas jest takim sam, niezależnie od tego, jaki ma kolor skóry i jaka jest jego wiara. Widząc biedę czy zgorszenie wśród ludzi musimy być wyrozumiali, gdyż nie wszyscy mogą mieć to, na co mają ochotę. W pewien sposób taki wyjazd przypomina nam o zachowaniu wszelkich zasad moralnych w każdej sytuacji oraz uczy, jak się należy zachowywać w stosunku do innych.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

Moim zdanie warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne, ponieważ mogą one poznawać nowe miejsca, nauczyć się czegoś, poznawanie historycznych miejsc. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
Pierwszym argumentem jest potrze...

Język polski

Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

Moim zdaniem warto jest wysylac dzeci na wycieczki szkolne. Swoje zdanie uzasadnie ponizej.
Wycieczki szkolne integruja rowiesnikow, ci lepiej sie poznaja, bardziej sie do siebie przywiazuja, co pomaga im pozniej w pracy w szkole.

Jes...

Język polski

Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne?

Zakładam, iż wysyłanie dzieci na wszelkie eskapady, zielone szkoły i inne formy takiego wypoczynku, przynosi wiele korzyści. Definicja słownikowa wycieczki to:
Dodatkowo wybór wyjazdu jest niezwykle różnorodny: począwszy od aktywnych ...

Język polski

Czy warto wysyłać dzieci na wycieczki.

Spróbuję udowodnić rodzicom, iż warto wysyłać nas na na wycieczki szkolne. Zobaczymy czy użuję dość silnych argumentów.
Rodzice powinni wysyłać nas na szkolne wycieczki, ponieważ zwiedzimy na nich wiele zabytkówi nie tylko. To je...

Język polski

Przekonaj rodziców, że warto wysyłać dzieci na wycieczki szkolne - rozprawka

Każde dziecko od najmłodszych lat chciałoby zwiedzić inne miasta, poznawać różne style, kultury, dlatego warto jeździć na wycieczki szkolne.
Pierwszym moim argumentem jest to, że na wycieczkach można pozwiedzać miasta i poznać cieka...