Charakterystyka Zenka Wójcika.

Zenek Wójcik to główny i tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy". Stracił matkę, a wychowywał go ojciec alkoholik, który nie potrafił dać mu ciepła i miłości. Dlatego postanowił uciec z domu i odnaleźć swojego wujka- Antoniego Janicę. Miał nadzieję, że on pozwoli mu u siebie zamieszkać.

Kiedy dzieci zobaczyły chłopca po raz pierwszy na wyspie, miał on wynędziałą twarz, zapadnięte policzki i dawno nie strzyżone włosy. Ubrany był w podniszczoną drelichową kurtkę i wymięte spodnie. Jego wygląd świadczył o tym, że dawno nie był w domu. Podobał się Uli. Zauważyła ona, że jest wysoki, szczupły, ciemnowłosy i ma ładne szerokie brwi.

"Obcy" był skryty, nieufny, zamknięty w sobie, zdecydowanie małomówny. Każdą informację na jego temat uzyskiwano z największym trudem.

W czasie wędrówki ujawniły się u niego pewne dodatnie cechy charakteru, takie jak: samodzielność, odwaga, wiara we własne siły, wrażliwość na krzywdę słabszych oraz miłość do zwierząt.

Zenek koniecznie chciał osiągnąć swój cel, czyli odnaleźć wuja. Nie przerażały go nawet piętrzące się trudności. Wykazał się odwagą, gdy z narażeniem życia ratował dziecko. Kochał zwierzęta, co udowodnił, broniąc Dunaja przed napaścią miejscowych łobuzów - Wiktora i Władka. Był również wytrzymały na ból - kiedy doktor przecinał mu wrzód, nawet nie pisnął, a później szedł z niezagojoną raną.

Dzięki Uli i reszcie przyjaciół, "obcy" zmienił się na lepsze. Nabrał zaufania do ludzi, naprawił swoje błędy i stał się uczciwy; aby oddać Uli pieniądze, zatrudnił się u jednego z rolników.

Moim zdaniem Zenek nie był postacię wyidealizowaną, ponieważ jak każdy miał swoje wady. Jednak potrafił dostrzec i naprawić swoje błędy. Współczuję mu, że nie miał normalnego domu i kochającej rodziny.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika w punktach z książki "Ten Obcy" Pomożecie proszę o charakterystykę Zenka Wójcika w punktach np. -Czarne i długie włosy -grube brwi -wysoki i szczupły do tąd pamiętam pomożecie? !PROSZĘ TO NA JUTRO!

Charakterystyka Zenka Wójcika w punktach z książki "Ten Obcy" Pomożecie proszę o charakterystykę Zenka Wójcika w punktach np. -Czarne i długie włosy -grube brwi -wysoki i szczupły do tąd pamiętam pomożecie? !PROSZĘ TO NA JUTRO!...

Język polski

"Ten Obcy" Irena Jurgielewiczowa - charakterystyka Zenka Wójcika.

Charakterystyka Zenka Wójcika z książki Ireny Jurgielewiczowej ,,Ten Obcy' :

Postać Zenka Wójcika poznałam w książce Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten Obcy'. ma szesnaście lat, urodził się we Wrocławiu. Gdy był dzieckiem, zmar�...

Język polski

Lektura ten obcy;) Charakterystyka Zenka Wójcika Napisz stosunki Zenka do: -ojca Uli -Pestki -Uli -Mariana -Julka Prosze potrzebne zaraz;)

Lektura ten obcy;) Charakterystyka Zenka Wójcika Napisz stosunki Zenka do: -ojca Uli -Pestki -Uli -Mariana -Julka Prosze potrzebne zaraz;)...

Język polski

Szczegółowa charakterystyka Zenka Wójcika.

Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.


Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: "Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił ma...

Język polski

Napisz charakterystyka Zenka Wójcika z książ pt."Ten Obcy" I.Jurgielewiczowej Charakterystyka ma zajmować conajmiej 1 str A4 WIĘC PROSZĘ SIĘ ROZPISAĆ daję NAJ!!

Napisz charakterystyka Zenka Wójcika z książ pt."Ten Obcy" I.Jurgielewiczowej Charakterystyka ma zajmować conajmiej 1 str A4 WIĘC PROSZĘ SIĘ ROZPISAĆ daję NAJ!!...

Język polski

Charakterystyka Zenka Wójcika

Charakterystyka Zenka Wójcika
Zenek Wójcik to główny bohater książki Ireny Jurgielewiczowej
"Ten Obcy". Ma około 16 lat, mieszka na wyspie położonej na rzece Młynówce.
Umiał rozpalić ognisko i przetrwać na wyspie...