Opis fresku pt. "Stworzenie Adama".

Fresk pt. "Stworzenie Adama" został namalowany przez Michała Anioła w 1508r.
Na pierwszym planie przedstawione są dwie postacie- Bóg i Adam.
Bóg znajduje się po prawej, a Adam po lewej stronie fresku. Dalej widać anioły otaczające Stworzyciela. W tle znajdują się niebo i wzgórza, na których leży Adam. Najbardziej „rzucającą się” w oczy postacią jest Bóg. Narysowano go w powietrzu, w otoczeniu aniołów Drugą postacią jest Adam. Jego nagość symbolizuje stworzenie. Fresk przemawia zróżnicowaną i dużą gamą kolorów i barw. Stworzyciel został przedstawiony w jasnych barwach, zaś reszta- w ciemnych. Malowidło powoduje melancholijny nastrój wśród oglądających. Po obejrzeniu dzieła można śmiało stwierdzić, iż namalowano je w epoce renesansu. Świadczy o tym doskonałość postaci Adama. Tytuł fresku w połowie wiąże się z tematem. Argumentem potwierdzającym tę tezę jest m.in. to, iż na obrazie widzimy Boga i Adama, lecz nie samo stworzenie.
Dzieło Michała Anioła podoba mi się, ponieważ ma ciekawą tematykę i szeroką gamę kolorystyczną.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

wykonaj opis fresku michła anioła stworzenie świata  lub stworzenie adama    pamiętaj o zawarciu elemętów opisu obrazu    prosze pomóżcie  to pilne  :)dam naj 

wykonaj opis fresku michła anioła stworzenie świata  lub stworzenie adama    pamiętaj o zawarciu elemętów opisu obrazu    prosze pomóżcie  to pilne  :)dam naj ...

Język polski

Opis fresku Michała Anioła "Stworzenie Adama".

Michał Anioł był mistrzem renesansu żyjącym w XV i XVI był, genialnym malarzem , rzeżbiarzem i poetą.
Jednym z jego najsłynniejszych dzieł jest fresk w kaplicy sykstyńskiej w pałacu watykańskim. Najpiękniejszy i najbardziej docenia...

Język polski

Opis fresku Michała Anioła "Stworzenie Adama".

Wnętrze Kaplicy Sykstyńskiej – jednej z najsłynniejszych świątyń zdobi wspaniałe dzieło genialnego mistrza włoskiego renesansu – Michała Anioła. Artysta namalował po jednej stronie sklepienia sceny z Sądy Ostatecznego, a po drugiej ...

Język polski

Opis fresku Michała Anioła pt. "Stworzenie Adama'

Fresk Michała Anioła pt. ,,Stworzenie Adama' znajduje się w Kaplicy Sykstyńskiej, w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
Malowidło to przedstawia stworzenie Adama przez Boga. Patrząc z daleka na ten obraz widzimy, po lewej stronie, Adama leż...

Język polski

Opis fresku stworzenie Adama 

Opis fresku stworzenie Adama ...