5 przykazań kościelnych (nowe)

1. W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych

2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty

3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą

4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach

5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła

Dodaj swoją odpowiedź
Religia

wole wszystko razem xD napisz:pięć przykazań kościelnych (nowe), Główne prawdy wiary, Siedem sakramentów świetych, siedem darów ducha świętego, siedem grzechów głównych i pięć warónków dobrej spowiedzi. :D :) MAM NADZIEJE ŻE MI POMOŻE CIE LE WARTO NAP

wole wszystko razem xD napisz:pięć przykazań kościelnych (nowe), Główne prawdy wiary, Siedem sakramentów świetych, siedem darów ducha świętego, siedem grzechów głównych i pięć warónków dobrej spowiedzi. :D :) MAM NADZIEJE ŻE M...

Religia

Napisz 5 przykazań kościelnych (nowe)

Napisz 5 przykazań kościelnych (nowe)...

Religia

5 przykazań kościelnych (nowe) : jakie obowiazki nakladaja na wierzacego?

5 przykazań kościelnych (nowe) : jakie obowiazki nakladaja na wierzacego?...

Religia

Jakie jest nowe pięć przykazań kościelnych. Podajcie plis.

Jakie jest nowe pięć przykazań kościelnych. Podajcie plis....

Teologia

Nowe ruchy religijne w świecie

Na przestrzeni wieków, rozwiały się wśród różnych grup etnicznych ruchy religijne i religijno-społeczne mające na celu odnowienie życia religijnego oraz wyrażające nie zadowolenie z warunków bytowych poszczególnych społeczności i kon...