wole wszystko razem xD napisz:pięć przykazań kościelnych (nowe), Główne prawdy wiary, Siedem sakramentów świetych, siedem darów ducha świętego, siedem grzechów głównych i pięć warónków dobrej spowiedzi. :D :) MAM NADZIEJE ŻE MI POMOŻE CIE LE WARTO NAP

wole wszystko razem xD napisz:pięć przykazań kościelnych (nowe), Główne prawdy wiary, Siedem sakramentów świetych, siedem darów ducha świętego, siedem grzechów głównych i pięć warónków dobrej spowiedzi. :D :) MAM NADZIEJE ŻE MI POMOŻE CIE LE WARTO NAPISAĆ DAJE NAJ ZA NAJLEPSZĄ
Odpowiedź
kamil1121

5 przykazan koscielnych: 1. Ustanowione przez kosciol dni swiete swiecic. 2. W niedziele i swieta we Mszy Sw. poboznie uczestniczyc. 3. Posty nakazane zachowywac. 4. Ptzynajmniej raz w roku spowiadac sie i w czasie Wielkanocnym komunie sw. przyjmowac. 5. W czasach zakazanych zabaw hucznych nie urzadzac. Glowne prawdy wiary: 1. Jest jeden Bog. 2. Bog jest sedzia sprawiedliwym, ktory za dobro wynagradza, a zlo kaze. 3. Sa trzy osoby Boskie - Bog Ojciec, Syn Bozy i Duch Swiety. 4. Syn Bozy stal sie czlowiekiem i umarl na krzyzu dla naszego zbawienia. 5. Dusza ludzka jest niesmiertelna. 6. Laska Boska jest do zbawienia koniecznie potrzebna. 7 sakramentow swietych: 1. Chrzest 2. Bierzmowanie 3. Eucharysia 4. Pokuta 5. Namaszczenie chorych 6. Kaplanstwo 7. Malzenstwo 7 grzecow glownych: 1. Pycha 2. Chciwosc 3. Nieczystosc 4. Zazdrosc 5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu 6. Gniew 7. Lenistwo 5 warunkow dobrej spowiedzi: 1. Rachunek sumienia 2. Zal za grzechy 3. Mocna postanowienie poprawy 4. Szczera spowiedz 5. Zadoscuczynienie Panu Bogu u blizniemu Dary: 1. Dar madrosci 2. Dar rozumu 3. Dar rady 4. Dar mestwa 5. Dar umiejetnosci 6. Dar bojazni Bozej 7. Dar poboznosci

robak210183

7 sakramentów świętych: chrzest,  bierzmowanie,  eucharystia, pokuta ,namaszczenie chorych,  kapłaństwo,  małżeństwo. 5 przykazań kościelnych: 1 w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymywać się od prac niekoniecznych, 2 przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty 3 przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć komunie świętą 4 zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach 5 troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła Główne prawdy wiary: 1,jest jeden bóg  2 bóg to sędzia sprawiedliwy za dobre wynagradza a za złe karze 3 są 3 osoby boskie: bóg ojciec, syn boży i duch święty 4 syn boży stał się człowiekiem, umarł na krzyżu i zmartwychwstał dla naszego zbawienia 5 dusza ludzka jest nieśmiertelna 6 łaska boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna Siedem darów ducha świętego: 1 dar mądrości 2 dar rozumu 3 dar umiejętności 4 dar rady 5 dar męstwa 6 dar pobożności 7 dar bojaźni bożej Siedem grzechów głównych: 1 pycha 2 chciwość 3 nieczystość 4 zazdrość 5 nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu 6 gniew 7 lenistwo Pięć warunków dobrej spowiedzi: 1 rachunek sumienia 2 żal za grzechy 3 mocne postanowienie poprawy 4 spowiedź szczera 5 zadośćuczynienie panu bogu i bliźniemu

Dodaj swoją odpowiedź