Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze.Kupiła 0,8 kg cukierków po 20,50zł za kg.Ile jej zostało?
Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze.Kupiła 0,8 kg cukierków po 20,50zł za kg.Ile jej zostało?
0,8*20,5=16,4 20-16,40=3,60zł Zostało jej 3,60 zł reszty
20,50zł • 0,8kg =16,40zł 20zł-16,40zł= 3,60zł
Karolina dostała od babci 20zł na słodycze. Kupiła 0,8 kg cukierków po 21,50zł za kg. Ile złotych jej zostało? Prosze o działanie i odpowiedź....
Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze. Kupiła 0,8kg cukierków po 18,50zł za kg. Ile złotych jej zostało ?...
Karolina dostała od babci 30 zł na słodycze. Kupiła 0,8kg cukierków po 18,50zł za kg. Ile złotych jej zostało ?...