Karolina dostała od babci 20zł na słodycze. Kupiła 0,8 kg cukierków po 21,50zł za kg. Ile złotych jej zostało? Prosze o działanie i odpowiedź.

Karolina dostała od babci 20zł na słodycze. Kupiła 0,8 kg cukierków po 21,50zł za kg. Ile złotych jej zostało? Prosze o działanie i odpowiedź.
Odpowiedź

21,50zł* 0,8=17,2 zł 20zł-17,2zł=2,8zł

21,50* 0,8= 17,2 20 zł- 17,20= 2,80 Karolinie zostało 2 zł i 80 gr

Dodaj swoją odpowiedź