Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze. Kupiła 0,8kg cukierków po 18,50zł za kg. Ile złotych jej zostało ?
Karolina dostała od babci 20 zł na słodycze. Kupiła 0,8kg cukierków po 18,50zł za kg. Ile złotych jej zostało ?
0,8*18,5= 14,8zł 20zł-14.8zł=5,2zł Zostało jej 5 zł i 20 gr
cukierki kosztuja 18,50 a kupiła 0,8 kg wiec 18,50 x 0,8=14,80 babcia jej dała 20,00 wiec 20-14,80=5,20 jej zostało
Karolina dostała od babci 30 zł na słodycze. Kupiła 0,8kg cukierków po 18,50zł za kg. Ile złotych jej zostało ?...