Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł , to za 8 kg jablek zapłacimy
Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł , to za 8 kg jablek zapłacimy
3kg ----7,20 zł 8kg------x x= 8 * 7,2 / 3 = 19,2zł --- odp .
16.8 tyle zapłacimy za 8kg
Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł, to za 8 kg jabłek zapłacimy..?...
Jeśli 3kg jabłek kosztują 7,20 zł to za 8kg jabłek zapłacimy A. 21,60 B. 19,20 C. 17,60 D. 14,40 na jutro...
Proszę o pomoc. Ile zapłacimy za 40 dag winogron jeśli kosztują 9,20zł/kg 2 kg 30 dag jabłek jeśli kosztują 2,50zł/kg 1,6kg mandarynek za 5,70zł/kg....