Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł , to za 8 kg jablek zapłacimy

Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł , to za 8 kg jablek zapłacimy
Odpowiedź

3kg ----7,20 zł 8kg------x x= 8 * 7,2   /  3 = 19,2zł   --- odp .

16.8 tyle zapłacimy za 8kg

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł, to za 8 kg jabłek zapłacimy..?

Jeśli 3 kg jabłek kosztują 7,20 zł, to za 8 kg jabłek zapłacimy..?...

Matematyka

Jeśli 3kg jabłek kosztują 7,20 zł to za 8kg jabłek zapłacimy A. 21,60 B. 19,20 C. 17,60 D. 14,40 na jutro

Jeśli 3kg jabłek kosztują 7,20 zł to za 8kg jabłek zapłacimy A. 21,60 B. 19,20 C. 17,60 D. 14,40 na jutro...

Matematyka

Proszę o pomoc. Ile zapłacimy za 40 dag winogron jeśli kosztują 9,20zł/kg 2 kg 30 dag jabłek jeśli kosztują 2,50zł/kg 1,6kg mandarynek za 5,70zł/kg.

Proszę o pomoc. Ile zapłacimy za 40 dag winogron jeśli kosztują 9,20zł/kg 2 kg 30 dag jabłek jeśli kosztują 2,50zł/kg 1,6kg mandarynek za 5,70zł/kg....