Proszę o pomoc. Ile zapłacimy za 40 dag winogron jeśli kosztują 9,20zł/kg 2 kg 30 dag jabłek jeśli kosztują 2,50zł/kg 1,6kg mandarynek za 5,70zł/kg.

Proszę o pomoc. Ile zapłacimy za 40 dag winogron jeśli kosztują 9,20zł/kg 2 kg 30 dag jabłek jeśli kosztują 2,50zł/kg 1,6kg mandarynek za 5,70zł/kg.
Odpowiedź

0,4 * 9,20+ 2,3 * 2,5+ 1,6 * 5,7=3,68+5,75+9,12=18,55

Dodaj swoją odpowiedź