8 . Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 25,20 zł za kilogram i 4 czekolady po 3,65 każda. Ile zapłacił za te słodycze?

8 . Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 25,20 zł za kilogram i 4 czekolady po 3,65 każda. Ile zapłacił za te słodycze?
Odpowiedź

Chałwa : 25,20×0.25=6,30[zł] Czekolady : 4×3,65=14,6[zł] Razem : 6,30+14,6=20,9[zł] Odp: Maciek za wszystko zapłacił 20,90 zł (Dwadzieścia złotych i dziewięćdziesiąt groszy).

0,25kg*25,50zl=6,30zl wartosc kupionek chalwy 4*3,65zl=14,60zl wartosc kupionych czekolad 14,60zl+6,30zl=20,90zl Maciek za slodycze zaplacil 20,90zl

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 30 , 60 zł za kilogram i 4 czekolady po 4,25 każda . ile zapłacił za słodycze ? Dam naj.

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 30 , 60 zł za kilogram i 4 czekolady po 4,25 każda . ile zapłacił za słodycze ? Dam naj....

Matematyka

Witam potrzebuje na szybko tego działania, dlatego 20pkt! Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 38,40 zł za kilogram i 3 czekolady po 5,25 każda. Ile zapłacił za słodycze? Tylko błagam niech to będzie max 15 min ;-;

Witam potrzebuje na szybko tego działania, dlatego 20pkt! Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 38,40 zł za kilogram i 3 czekolady po 5,25 każda. Ile zapłacił za słodycze? Tylko błagam niech to będzie max 15 min ;-;...

Matematyka

10. Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 31,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 4,35 zł każda. Ile zapłacił za te słodycze? pliss pomocy daje naj

10. Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 31,20 zł za kilogram i 3 czekolady po 4,35 zł każda. Ile zapłacił za te słodycze? pliss pomocy daje naj...

Matematyka

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 30,80 zł za kilogram i 3 czekolady po 4,25 zł każda Ile zapłacił za te słodycze

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 30,80 zł za kilogram i 3 czekolady po 4,25 zł każda Ile zapłacił za te słodycze...

Matematyka

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 38,40 zł za kilogram i 3 czekolady po 5,25 zł każda. Ile zapłacił za słodycze?

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 38,40 zł za kilogram i 3 czekolady po 5,25 zł każda. Ile zapłacił za słodycze?...