Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 30 , 60 zł za kilogram i 4 czekolady po 4,25 każda . ile zapłacił za słodycze ? Dam naj.

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 30 , 60 zł za kilogram i 4 czekolady po 4,25 każda . ile zapłacił za słodycze ? Dam naj.
Odpowiedź

Chałwa= 8,4 zł 33,60:4=8,4zł 25dagx4=100dag 1kg=100dag Czekolada=21,25 5x4,25=21,25 Suma:8,4+21.25+29.65. 

za chałwe 33,6 x 0,25 = 8,40 z,ł czekolady 4,25 x 5 = 21,25 zł, razem 29,65 zł 

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 37,60 zł za kilogram i 4 czekolady po 5,65 zł każda.Ile zapłacił za te słodycze? pomocy dam naj

Maciek kupił 25 dag chałwy w cenie 37,60 zł za kilogram i 4 czekolady po 5,65 zł każda.Ile zapłacił za te słodycze? pomocy dam naj...