0,85kg--->3,57zł 1kg--->x zł 0,85x=3,57 |:0,85 x=4,2zł Odp. Kilogram gruszek kosztuje 4,20zł. NA 100% DOBRZE!
1kg - x zł 0,85kg - 3,57zł x = 1kg * 3,57zł / 0,85kg = 4,2 odp. za 1kg gruszek należy zapłacić 4,2zł
0,85kg-3,57 1kg-x x=3,57/0,85 x=4,15 za kg gruszek trzeba zapłacic 4,15
a) Ile kosztuje 1kg winogron, jeżeli za 2,5kg zapłacono 10,75zł? b) Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0,85kg zapłacono 3,57zł? c)Za 2kg jabłek i 1,5kg śliwek zapłacono 9,60zł? 1kg jabłek kosztuje 2,40zł. Ile kosztuje 1kg śliwek? Plisss, szybko ;)
a) Ile kosztuje 1kg winogron, jeżeli za 2,5kg zapłacono 10,75zł? b) Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0,85kg zapłacono 3,57zł? c)Za 2kg jabłek i 1,5kg śliwek zapłacono 9,60zł? 1kg jabłek kosztuje 2,40zł. Ile kosztuje 1kg śliwek? Plis...
Zadanie 5 Za 0,7 kg kiełbasy zapłacono 11,9 zł. Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy? Zadanie 6 Pełne pudełko z zapałkami waży 10,76 g, a puste pudełko waży 5 g. Ile przeciętnie waży jedna zapałka, jeżeli w pudełku znajduje się 48 zapałek? Zadanie
Zadanie 5 Za 0,7 kg kiełbasy zapłacono 11,9 zł. Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy? Zadanie 6 Pełne pudełko z zapałkami waży 10,76 g, a puste pudełko waży 5 g. Ile przeciętnie waży jedna zapałka, jeżeli w pudełku znajduje się 48...
PLIS POTRZEBUJĘ NA DZIŚ TO PILNE!!! Kilogram gruszek jest o 1zł70gr droższy od ceny kilograma jabłek.Ile kosztuje kilogram jabłek a ile kilogram gruszek,jeżeli za kilogram jabłek i kilogram gruszek zapłacono 6zł90gr? PLISS NAJLEPIEJ NA TERAZ :D
PLIS POTRZEBUJĘ NA DZIŚ TO PILNE!!! Kilogram gruszek jest o 1zł70gr droższy od ceny kilograma jabłek.Ile kosztuje kilogram jabłek a ile kilogram gruszek,jeżeli za kilogram jabłek i kilogram gruszek zapłacono 6zł90gr? PLISS NAJLEPIEJ N...
Ile litrów wody należy dolać do 4 litrów soku 80% aby otrzymać sok 50% 2. Zakupiono łącznie 20 kg jabłek i gruszek. Jabłka były w cenie 3zł/kg a gruszki w cenie 4zł /kg. Ile kilogramów owoców każdego rodzaju zakupiono, jeżeli za wszystkie zapłacono 72 z
Ile litrów wody należy dolać do 4 litrów soku 80% aby otrzymać sok 50% 2. Zakupiono łącznie 20 kg jabłek i gruszek. Jabłka były w cenie 3zł/kg a gruszki w cenie 4zł /kg. Ile kilogramów owoców każdego rodzaju zakupiono, jeżeli za ws...
Kupiono 9 skrzynek gruszek. W każdej skrzynce jest 15 kg gruszek. Ile zapłacono za wszystkie gruszki, jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 5zł Prosze o pomoc ! :)
Kupiono 9 skrzynek gruszek. W każdej skrzynce jest 15 kg gruszek. Ile zapłacono za wszystkie gruszki, jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 5zł Prosze o pomoc ! :)...