Ile kosztuje 1 kg gruszek, jeżeli za 0,85 kg zapłacono 3,57 zł ?

Ile kosztuje 1 kg gruszek, jeżeli za 0,85 kg zapłacono 3,57 zł ?
Odpowiedź

0,85kg--->3,57zł 1kg--->x zł 0,85x=3,57 |:0,85 x=4,2zł Odp. Kilogram gruszek kosztuje 4,20zł. NA 100% DOBRZE!

1kg - x zł 0,85kg - 3,57zł x = 1kg * 3,57zł / 0,85kg = 4,2 odp. za 1kg gruszek należy zapłacić 4,2zł

0,85kg-3,57 1kg-x x=3,57/0,85 x=4,15 za kg gruszek trzeba zapłacic 4,15

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

a) Ile kosztuje 1kg winogron, jeżeli za 2,5kg zapłacono 10,75zł? b) Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0,85kg zapłacono 3,57zł? c)Za 2kg jabłek i 1,5kg śliwek zapłacono 9,60zł? 1kg jabłek kosztuje 2,40zł. Ile kosztuje 1kg śliwek?  Plisss, szybko ;)

a) Ile kosztuje 1kg winogron, jeżeli za 2,5kg zapłacono 10,75zł? b) Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0,85kg zapłacono 3,57zł? c)Za 2kg jabłek i 1,5kg śliwek zapłacono 9,60zł? 1kg jabłek kosztuje 2,40zł. Ile kosztuje 1kg śliwek?  Plis...

Matematyka

Zadanie 5 Za 0,7 kg kiełbasy zapłacono 11,9 zł. Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy? Zadanie 6 Pełne pudełko z zapałkami waży 10,76 g, a puste pudełko waży 5 g. Ile przeciętnie waży jedna zapałka, jeżeli w pudełku znajduje się 48 zapałek? Zadanie

Zadanie 5 Za 0,7 kg kiełbasy zapłacono 11,9 zł. Ile kosztuje kilogram tej kiełbasy? Zadanie 6 Pełne pudełko z zapałkami waży 10,76 g, a puste pudełko waży 5 g. Ile przeciętnie waży jedna zapałka, jeżeli w pudełku znajduje się 48...

Matematyka

PLIS POTRZEBUJĘ NA DZIŚ TO PILNE!!!   Kilogram gruszek jest o 1zł70gr droższy od ceny kilograma jabłek.Ile kosztuje kilogram jabłek a ile kilogram gruszek,jeżeli za kilogram jabłek i kilogram gruszek zapłacono 6zł90gr?  PLISS NAJLEPIEJ NA TERAZ :D 

PLIS POTRZEBUJĘ NA DZIŚ TO PILNE!!!   Kilogram gruszek jest o 1zł70gr droższy od ceny kilograma jabłek.Ile kosztuje kilogram jabłek a ile kilogram gruszek,jeżeli za kilogram jabłek i kilogram gruszek zapłacono 6zł90gr?  PLISS NAJLEPIEJ N...

Matematyka

Ile litrów wody należy dolać do 4 litrów soku 80% aby otrzymać sok 50% 2. Zakupiono łącznie 20 kg jabłek i gruszek. Jabłka były w cenie 3zł/kg a gruszki w cenie 4zł /kg. Ile kilogramów owoców każdego rodzaju zakupiono, jeżeli za wszystkie zapłacono 72 z

Ile litrów wody należy dolać do 4 litrów soku 80% aby otrzymać sok 50% 2. Zakupiono łącznie 20 kg jabłek i gruszek. Jabłka były w cenie 3zł/kg a gruszki w cenie 4zł /kg. Ile kilogramów owoców każdego rodzaju zakupiono, jeżeli za ws...

Matematyka

Kupiono 9 skrzynek gruszek. W każdej skrzynce jest 15 kg gruszek. Ile zapłacono za wszystkie gruszki, jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 5zł   Prosze o pomoc ! :)

Kupiono 9 skrzynek gruszek. W każdej skrzynce jest 15 kg gruszek. Ile zapłacono za wszystkie gruszki, jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 5zł   Prosze o pomoc ! :)...