Kupiono 9 skrzynek gruszek. W każdej skrzynce jest 15 kg gruszek. Ile zapłacono za wszystkie gruszki, jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 5zł   Prosze o pomoc ! :)

Kupiono 9 skrzynek gruszek. W każdej skrzynce jest 15 kg gruszek. Ile zapłacono za wszystkie gruszki, jeżeli 1 kg gruszek kosztuje 5zł   Prosze o pomoc ! :)
Odpowiedź

9*15=135 135*5=675 W każdej z 9 skrzynek jest 15 kg gruszek - razem jest więc 135 kilogramów gruszek. Jeden kilogram kosztuje 5 złotych, więc 135 kilogramów kosztuje 675 złotych.

 9 - ilość skrzynek 15 - ilośc kilogramów w jednej skrzynce 5zł - cena jednego kilograma gruszek Wyliczamy ilość wszystkich gruszek [latex]9 cdot 15kg = 135kg[/latex] [latex]135 cdot 5zl= 675zl[/latex] Za wszuystkie gruszki zapłacono 675 zł.

Dodaj swoją odpowiedź