a) Ile kosztuje 1kg winogron, jeżeli za 2,5kg zapłacono 10,75zł? b) Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0,85kg zapłacono 3,57zł? c)Za 2kg jabłek i 1,5kg śliwek zapłacono 9,60zł? 1kg jabłek kosztuje 2,40zł. Ile kosztuje 1kg śliwek?  Plisss, szybko ;)

a) Ile kosztuje 1kg winogron, jeżeli za 2,5kg zapłacono 10,75zł? b) Ile kosztuje 1kg gruszek, jeśli za 0,85kg zapłacono 3,57zł? c)Za 2kg jabłek i 1,5kg śliwek zapłacono 9,60zł? 1kg jabłek kosztuje 2,40zł. Ile kosztuje 1kg śliwek?  Plisss, szybko ;)
Odpowiedź

a) 10,75 : 2,5 =  4,3 zł b) 3,57: 0,85 = 4,2 zł c) 2,4 * 2 + 1,5 x = 9,6 4,8 +1,5x= 9,6 1,5 x = 4,8 x= 3,2

[latex]a) 10,75zl:2,5kg=4,3zl/kg\b) 3,57zl:0,85kg=4,2zl/kg\c) 2cdot2,40zl=4,80zl\9,60zl-4,80zl=4,80zl\4,80zl:1,5kg=3,2zl/kg[/latex]

Dodaj swoją odpowiedź