Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?
Odpowiedź

⅖ - masa sera 30 dag = 0,3kg - masa szynki 18,20 zł - cena szynki 11,26 - zapłacono x - cena sera Czyli: 11.26 = ⅖ * x + 0,3 * 18,20 11,26 = ⅖x + 5,46 ⅖x + 5,46 = 11,26 ⅖x = 11,26 - 5,46 ⅖x = 5,8//:⅖ x = ⁵⁸₁₀ : ⅖ x = ⁵⁸₁₀ * ⁵₂ x = 14 (zł) odp. Ser kosztował 14 zł za kilogram

x-ser ⅖x+(18,2*0,3)=11,26 ⅖x+5,46=11,26 ⅖x=11,26-5,46 ⅖x=5,8 /:⅖ x=14,5 odp.kilogram sera kosztuje 14,5zł

18,20 - 1kg szynki x - 0,3kg szynki x=5,46 za szynke zapłacił 5,46zł 11,26-5,46=5,8 z czyli 5,80 zapłacił za 2/5kg sera 2/5kg - 5,8 1kg - x x=14,50 odp. 1 kog sera kosztował 14,50 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 0,4 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł Ile kosztował kilogram sera?

Za 0,4 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł Ile kosztował kilogram sera?...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera.?...

Matematyka

kupiłem 34kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł kilogram szynki kosztował 18,20zł. ile kosztował kilogram sera

kupiłem 34kilograma sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł kilogram szynki kosztował 18,20zł. ile kosztował kilogram sera...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11.26zł. Kilogram szynki kosztował 18.20zł. Ile kosztował kilogram sera?

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11.26zł. Kilogram szynki kosztował 18.20zł. Ile kosztował kilogram sera?...