Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała,płacąc banknotem 20 zł?

Gosia kupiła 0,45 kg wędliny po 12,40 zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała,płacąc banknotem 20 zł?
Odpowiedź

0,45×12,40= 5,58 1,3×10,80=14,04 (masa w kg)×(cena za kg) 14,04+5,58=19,62 20-19,62=0,38 Odp.: Gosia otrzymałaby 38 gr reszty 0,15×12,40=1,86 ob 19,62+1,86=21,48 Odp.Gosi nie starczyłoby 20 zł gdyby kupiła jeszcze 15 dag wędliny

0,45* 12,40= 5,58 1,3* 10,80= 14,04 14,04+ 5,58= 19,62 20- 19,62= 0,38 Odp.: Otrzyma 0,38gr reszty.

20-(0,45*12,40+1,3*10,8)=20-(5,58+14,04)=20-19,62=0,38 Gosia otrzymała 0,38 zł reszty.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg. Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła 0 0,15 kg wędliny więcej

Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg. Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20 zł? Czy 20 zł wystarczyłoby, gdyby kupiła 0 0,15 kg wędliny więcej...

Matematyka

Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł? Czy 20zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?

Gosia kupiła o,45 kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3 kg sera po 10,80zł/kg.Ile reszty otrzymała, płacąc banknotem 20zł? Czy 20zł wystarczyłoby, gdyby kupiła o 0,15 kg wędliny więcej?...

Matematyka

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędliny więcej ?

1. szymek kupił 1.5 kg winogron w cenie 4.20zł za kg. il zapłacił? 2. Gosia kupiła 0,45kg wędliny po 12,40zł/kg i 1,3kg sera po 10,80zł/kg. ile reszty otrzymała płacąc banknotem 20zł? czy 20zł wystarczyłoby gdyby kupiła o 0,15kg wędl...