Szymek kupił 1.5 kg winogrona w cenie 4.20 zł za kilogram. Ile zapłacił?
Szymek kupił 1.5 kg winogrona w cenie 4.20 zł za kilogram.
Ile zapłacił?
4,20 zł *1,5 kg=6zł 30gr
1kg- 4,20zł 0,5kg- 2,10zł 1,5kg-4,20+2,10=6,30 Odp:Szymek zapłacił 6,30zł.
1kg - 4,2 zł 4,2:2=2,1 4,2+2,1=6,3 odp.:Szymek zapłacił 6,30zł
Szymek kupił 1,5 kg winogrona w cenie 4,20 za kilogram. Ile zapłacił?...
Ile trzeba zapłacić za 3,40kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25kg winogrona po 4,20 zł za kilogram Całym rozwiązaniem Szymek kupił winogron w cenie 4,20 zł za kg i zapłacił 6,30 zł ile ważył winogron? To są dwa zadania prosz�...