Ile trzeba zapłacić za 3,40kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25kg winogrona po 4,20 zł za kilogram Całym rozwiązaniem Szymek kupił winogron w cenie 4,20 zł za kg i zapłacił 6,30 zł ile ważył winogron? To są dwa zadania proszę kto odpowie oddam m

Ile trzeba zapłacić za 3,40kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25kg winogrona po 4,20 zł za kilogram Całym rozwiązaniem Szymek kupił winogron w cenie 4,20 zł za kg i zapłacił 6,30 zł ile ważył winogron? To są dwa zadania proszę kto odpowie oddam mu moje całe konto mam prawie 300 punktów
Odpowiedź

twaróg:3,40 kg *7,20 zł=24,48 zł winogrono:1,25 kg*4,20 zł=5,25 zł24,48 zł+5,25 zł=29,73 złOdp: Trzeba zapłacić 29,73 zł.

Dane: 1kg  twarogu- 7,20zł 3,4kg twarogu- ? Rozwiązanie: 3,4kg twarogu- 3,4kg*7,20zł 3,4kg twarogu- 24,48zł Dane: 4,20zł- 1kg winogronu 6,30zł- ?kg winogronu Rozwiązanie: 6,30zł-4,20zł=2,10zł 4,20zł=1kg/:2 2,10zł=0,5kg 4,20zł(1kg)+2,10zł(0,5kg)=6,30zł(1,5kg) Odp.: Szymek kupił 1,5kg winogronu. Mam nadzieje, że pomogłem P.S Sry jeśli zrobiłem ortograficzne ale z polskiego dobry nie jestem ;P

Dodaj swoją odpowiedź