Szymek kupił 1,5 kg winogrona w cenie 4,20 za kilogram. Ile zapłacił?
Szymek kupił 1,5 kg winogrona w cenie 4,20 za kilogram. Ile zapłacił?
4,20zl za kg 4.20 : 2 = 2.10 - cena za pół kg 4,20+2.10=6.30zl Odp. Szymek za 1,5kg winogrona zapłacił 6zl 30groszy
4,20 : 2 = 2,10(cena za pół kg) 4,20 + 2,10 = 6,30 Odp:Szymek zapłacił 6 zł i 30 gr
Szymek kupił 1.5 kg winogrona w cenie 4.20 zł za kilogram. Ile zapłacił?...
Ile trzeba zapłacić za 3,40kg twarogu po 7,20 zł za kilogram i za 1,25kg winogrona po 4,20 zł za kilogram Całym rozwiązaniem Szymek kupił winogron w cenie 4,20 zł za kg i zapłacił 6,30 zł ile ważył winogron? To są dwa zadania prosz�...